pere on koos

Valladolid – redised ja pastelsed majaseinad

 


Väga hea sõbratar on kodumaalt Mehhikosse reisimas. Reisi alustatakse Cancuni kandist. Kuna ma ei taha ilma nendeta siinseid kohti läbi käia, pean ümberkaudseid linnakesi avastama minema. Nii et plaan on ette võtta mõnepäevane hääletamise tripp.

.

Kaks päeva tagasi tõmbasin, spetsiaalselt hääletamiseks ostetud, püksid jalga ja asusin teele.

.

vanad autod

värvilised majad mehhikos

vana ratas

.

Hommikul ärkan Cancunis. CouchSurfingu hosti sõber lubas kell üheksa järgi tulla ja mind autoga linnast välja transportida. Küll need inimesed on siin ikka toredad.

.

Istun diivanil. Kell on juba 15min üheksa läbi. Siis mõtlen. Oh seda Mahhiko aega. Oleksin pidanud tollele kutile ütlema, et tule kell kaheksa, ehk siis oleks üheksaks kohale jõudnud.

.

värviline mehhiko maja

vana maja

värvilised mootorrattad

.

Juba on kolmveerand tundi läbi. Ikka ei midagi. Oleksin selle ajaga juba poolel teel, mõtlen. Aga ei. Lösutan siin diivanil ja tapan aega.

.

Tunni ja 15min pärast saadan Ernestole (host) sõnumi, et ma enam kauem oodata ei saa ja andku sõbrale teada, et ta ei pea vaeva nägema, mulle järgitulemisega.

.

riided kuivavad nööril

puuviljade müük

vanamees

.

Ilm kahtlane. Tugev tuul ja üüratud vihmapilved. Lükkan hääletamise edasi ja võtan suuna bussijaama.

.

Möödume Valladolid’i sildist. Paistab, et olen kohale jõudnud. Näen kõiki neid värvilisi majakesi. Tunnen kuidas ma iga sekundiga aina põnevile lähen. Ei jõua oodata, et kaamerat välja võtta ja linnapeal üks korralik fototiir teha.

.

jalgrattasõit

punane auto ja sinine sein

naine ja ajaleht

.

.

VALLADOLID

.

Unine koloniaal linn. Aastast 1543. Vaiksed tänavad. Päikesest pleekinud pastelsed majaseinad. Kohalikud tädikesed nurga peal rediseid müümas. Jalgratturid rolleritega võidu kihutamas. 

.

vanamees rattal

naine müüb lilli

inimesed mootorrattal

.

Valladolid on omapärane. Siin on omajagu teha ja näha. Nii linnas, kui selle ümbruses. Ometi tundub see koht kui nööpnõelapea.

.

Vahel on lihtsalt tore mööda tänavaid ekselda. Unistada. Naeratada. Nautida hetke ja sellest rõõmu tunda. 

.

reisipildid

inimeste pildistamine

mootorratas

.

Jõuan Valladolidi pisut peale keskpäeva. Rutuga tuiskasin mööda tänavaid, et oma hostelit leida. Tahan kihku-kähku kotist lahti saada. Janune fotoaparaadi haaramisest. Soov on kõiki tänavaid ja nurgataguseid avastada. 

.

mehhiko pildis

puuviljad

punane maja

.

Sihitult patseerin mööda tänavaid. Usun, et päeva lõpuks on mul terve linn läbi käitatud. Kõigepealt kõnnin ühtepidi tänavad läbi ja siis teistpidi. Ei taha ühtegi nurka, seina, aiaauku kahesilmavahele jätta. 

.

linnatänavad mehhikos

värvilised majad

reisiblogi

.

Leian end esimese vaatamisväärsuse eest. San Gervacio katedral, mis on püsti pandud keset linna peatänavat. See 16. sajandist, Hispaania koloniaal ajastust pärinev katedral on silmale ilus vaadata. Majesteetlik ja suursugune.  

.

kirikud maailmas

kirik mehhikos

kirikud mehhikos

.

Jalutan muudkui edasi ja edasi. Sikk-sakitan kord ühtepidi, siis jälle teistpidi. Silm haarab kõik vanad, retro, VW põrnikad. Päevinäinud. Luitunud värvid. Omal moel säravad. Töötavad kui tuttuued.

.

sinine auto

punane auto

mehhiko tänavad

vanad autod müügis

.

Raske on mööda vaadata redistest ja apelsinidest. Toolidel istuvatest tädikestest, kes oma saadusi kohalikele kotti pakivad. 

.

puuviljamüüja

vana naine istub

naine istub ja ootab

kollane takso

.

Märkamatuks ei jää ka kohalikud ise. Nende lahked silmad. Naeratavad näod. Sõbralikkus. Kui neile silma vaadata, taipad, et tegu on heade inimestega. Ilusate hingedega. 

kohalikud inimesed

mehhiko politsei

mees vaatab

mehed koos

.

Minu aeg Valladolidis oli ilus ja hea. Linn on väga fotogeeniline. Nii mina, kui ka minu kaamera nautisime igat siinveedetud hetke.

.

Hoolimata oma väiksusest on koht igati väärt külastamist. Kasvõi väikest, päevast, sissepõiget. 

.

televiisor

..


ROHKEM INFOT

.

Kus ma ööbisin: Santa Maria B&B. Koht on aus ja hea. Asub lühikese jalutuskäigu kaugusel linna südamest. Pigem odav. 

Kuidas ma siia sain: Võtsin Cancuni bussijaamast ADO bussi. Sõit kestab umbes 1.5 tundi. Bussipilet maksis €9.09. Buss on mugav. Pakub hispaaniakeelseid filmegi.  

Ringiliiklemine: Koht on nii pisike, et igale poole saab vabalt jalutada. Kui jalutamine meeltmööda ei ole, siis leidub siin omajagu rattarendi kohti. 

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.