mägedesse matkama

Tajamulco – kuidas ma kohalikega võidu vulkaani otsa ronisin – II osa + VIDEOLoe: I osa

Ainuke mõte, millega eile õhtul uinusin, et magades oleks soe, ja et ma jumala eest ei peaks külmetama. Pean tõdema, et telgis magades oli soojem, kui enamus öödel hosteli voodis mugavledes. Anname au magamiskotile, mis täitis oma ülesade, hoida mind mõnusalt soojana.

.

Umbes kella 3.45 paiku, kelle jaoks öösel, kelle jaoks varahommikul, heliseb Jamie äratuskell. Häälepaelu säästmata röögatab üle terve metsa, “tere hommikut, matkasellid”.

.

loojuv päike

.

Ükshaaval hakkame endeid telgist välja vedama. Maitsvat banaanileiba mugides, pakin magamiskoti ja madratsi seljakotti. Enne teele asumist, räägib Jamie, et hoolimata sellest, et meil tuleb mäkke jalutada ainult 200m, kulub selleks oma hea tund vähemalt. Jalgealusega peame ettevaatlikud olema, sest lahtist kiviklibu on palju. Terve aeg on puhas ronimine ja nii mõnigi kord tuleb suisa käpukil ronida/roomata.

.

Hakkame marssima. Juba peale 10min teeme esimese pausi. Võtame esimese kihi riideid seljast ja jätkame matkamist. Umbes järgmise 10min pärast teeme uuesti riided-seljast-pausi, ja nii veel mõned korrad.

.

loojuv päike

.

Õues on pime. Pime kui öö. Aga ilus. Silmapiirile jäävad linnad on tuhandetes tuledes. Jään seisma. Vaatan ja imetlen. Kohe pikalt.

.

Minu taskulambiks on kuu ja tähed. Grupp on pisut laiali valgunud. Neli inimest marsivad kusagil eesotsas, koos Jamiega, kaks tegelast kusagil all pool, koos Pauliga, ja siis olen mina. Kusagil kahe vahel, uhkes üksinduses, midagi kuulmata ja nägemata, kuuvalguses, vulkaani otsa ma rooman. 

.

päikeseloojang

.

Jamiel oli õigus. Tegu on tõesti rohkem käpukil roomamise kui ronimisega. Minusugune kääbus, ainult põlved maas ja nina vastu kive aeglaselt edasi liigub.

.

Viimaks läheb asi laugemaks. Kuulen hääli, mille suunas liikuda. Jamie tuleb mulle vastu: “palju õnne, oled jõudnud tippu!”. Ütlen halleluuja ja lähen teiste juurde. Pakin madratsi lahti, poen külma eest magamiskotti peitu ja hakkan päikesetõusu ootama.

.

Umbes tunni aja pärast piilub päike pilve tagant välja. Lükkab pilved eest ja valab oma kiired mööda taevast laiali. On ilus. 

.

päike loojub mägedes

ilus on see päikeseloojang

kadri järve blogi

.

Päikeseratas kõrgel taevas, hakkame alla tagasi matkama. All ootab meid Jamie, kes on hommikusöögi juba tulele pannud. 

.matkamine

mägedes matkamas

reisimine mägedes

.

Hommikusöök naha vahel, hakkame mäe otsast alla liikuma. Võtame igaüks ka ühe suur prügikoti, et teel alla natuke korrastustööd teha ja mahajäetud prügi kokku korjata. 

.

kadri järve

.

Nii see elu esimene vulkaan vallutatud saigi. Matk oli igati tore ja vahva. Tunnen, et see ei jää kohe kindlasti mu viimaseks vulkaaniks. Veel vähem viimaseks mäevallutamiseks. Elus tuleb end pidevalt proovile panna, nii kergemate kui raskemata katsumustega. Kas pole?

.

.

MIS ON SINU PÕNEVAIM, ILUSAIM, VÄLJAKUTSUVAIM MATKAKOGEMUS?

.


ROHKEM INFOT

.

Kuidas ma siia sain: Quetzaltrekkers on vabatahtlike poolt juhitud mittetulundusühing, mis korraldab kõiksugu matkasid Guatemalas. Ükski matkajuht palka ei saa. Osalustasu katab ära kõik matkaks vajaminevad kulud ja ülejäänud raha läheb Guatemala laste tarbeks- hoides ära, et lapsed satuksid tänavatele elama või siis nende laste jaoks, kes juba elavad tänavatel. Igati õilis, minu meelest. 

Palju maksab: 500GTQ (€60)
Hinnas sisaldub: transport, giid(id), kaks hommikusööki, kaks lõunat, üks õhtusöök, snäkid matkamise ajal, varustus. 

Vajaminev varustus: matkariided ja -jalanõud, vahetusriided peale matkamist, soojad riided-jope, fliis, müts, kindad, midagi vihmakindlat, päikesekreem, magamiskott (0 kraadi või madalam), magamisalus, seljakott (50-70L), tasku- pealamp.
PS! Kuis su enda varustuses on midagi puudu, siis saad kõik vajamineva ka neilt laenutada (hinna sees). Kõik põhinev heategevusel, nii et enamus asjad on neile matkajate poolt annetatud. Nii et isegi kui sul pole jalanõusid, siis ka need saab sealt. 

Hea teada: Tegu on Kesk-Ameerika kõrgeima vulkaaniga, 4220m. Matka kestvus on kaks päev. Öö veedetakse tähistaeva all, magades telkides. Läbitav distants on umbes 10km. Raskustase on 8/10. Kaasaskantava koti raskus on umbes 20kg.

Matk: matkamist alustatakse 3000m kõrgusel asuvast väikelinnast. Baaslaagrisse jõudmine võtab aega umbestäpselt viis tundi, (see muidugi oleneb matkajatest endist). Läbitakse 4km ja tõustakse 4000m kõrgusele. Ärge laske distantsil end lollitada. Kõrguste vahe ja kantavate kottide raskus muudab matka keskmisest raskemaks (kuid siiski mitte midagi ületamatut). Õhtul ronitakse umbes 20min lähedal asuva künka otsa päikeseloojangut vaatama.
Teisel päeval tõustakse vara ja ronitakse viimased 200m tippu. Vaadatakse päikesetõusu ja nauditakse vaadet ümbritsevatele vulkaanidele ja mägedele. Pärast seda minnakse alla tagasi, süüakse hommikust, pakitakse kotid ja alustatakse tagasiteed. 

.Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *