tatoveeringute tegemine

San Diego – 13 ja reede tatoveerime igavesti kehale


Kui esimene päev San Diegos algas tagasihoidlikult ja diskreetselt, siis teine päev oli max in all out. 

.

Reede –

sõidame ameerika mägede tippu

.

Haile võttis endale spetsjomm vaba päeva, et minuga meeldivalt aega veeta. Juhtumisi oli ka  Danny’l vaba päev, nii et otsustasime 13 ja reede puhul ühe maru päev maha pidada ja seda võimsalt tähistada.

.

Enne keskpäeva läheme sööma. Kellel hommiku- kellel lõunasöök. Ajanäitaja on jõudnud sinnamaale, et enam ei ole patt esimesed Corona’d haarata.

.

Haile on vegan ja tellis endale omleti burrito ilma lihata. Ettekandja unustas selle pisiasja ja burrito saabus siiski lihaga. Ettekandja tunnistas oma eksimust ja Haile sai söögi ning joogi maja kulul. Say whaaaat?
Kord käisin Pärnus, a la taimetoidu kohvikus, enam täpselt ei mäleta, mis kohaga tegu oli. Lauda toodi kannuga majavett. Kui klaasi täitma hakkasin, avastasin kannupõhjast närimiskummi, ujumast. Tasuta einest või vähemasti magustoidust võisin vaid unistada. Vaevu sain ettekandjalt vabanduse üle huulte.
Ja siinmail saad terve söögikorra tasuta. On teenindus, ma ütlen.

.

sõbrannad koos

.

Edasi kulgeb meie tee ranna suunas. Päike paistab kõrgelt. Ilm on ilus ja soe. Rand rahvast pungil. Korra kastan ka varba vette, aga sinna paika see jääb. Vesi oli üle keskmise külm ja talisuplust mina ei harrasta.

.

reisidiilid

.

Meie sekka heidab Raul, Haile teine toakaaslane ja Danny peika. Otsustame kõrval olevasse rannabaari istuma minna. Meil on vestivahed juba pungil ja lähme meelekindlalt joogi peale välja. Nii kuuma ilmaga on Corono lausa soovituslik. Kuidagi aga juhtub, et korraga ilmuvad lauale ka tequila shotid. Vägijookide jumal on saabunud. Nii see pidu lahti läheb.  

.

noored ja ilusad

.

Pead sumisemas, mõistus selge, jalutame rannabaarist minema. Haile’l on mulle üllatus varuks. Selleks on lõbustuspark. Ameerika mäed, pane end valmis, siit me tuleme. 

.

kadri järve

.

Ma ei ole kunagi eriline lõbustusparkide fänn olnud. Teen paar sõitu ja juba on süda halb. Täpselt nii kauaks seda rõõmu jätkubki. Õnneks teeme ainult ühe sõidu ja ei pea halvaks minema südame pärast muret tundma.

.

ameerika mäed

sõpradega lõbustusparki

.

Ameerika mägedel sõit tehtud, jätame Rauliga hüvasti. Meie aga jätkame oma 13 ja reede tähistamist. Järgmiseks on plaan laenutada ranna kruiiserid, et promenaadile pedaalima minna.

.

Enne muidugi hüppame läbi baarist, mis jääb meile täpselt tee peale. Kui kurk kuivab, siis viga vajab parandamist. Kehakultuuri üks professoritestki ütles, et juua tuleb siis kui janu on. 

.

mees ja naine

.

Õlled joodud, kahtlased shotid degusteeritud, läheme rattaid laenutama. Vere alkoholisisalduse kontrolli me ei läbi, aga velosipeede oleme võimelised pedaalima küll. Igaks juhuks uurin kiivrite kohta. Unustan pisiasja, et olen riigis, kus ei kanna isegi mootorratturid kiivreid, nii et ma ei hakka isegi vastust mitte ootama. 

.

sõpradega ratastega sõitmas

.

Kruiisime oma vingetel vokkidel. Nagu staarid. Tõelised Hollywoodi tähed.

.

Haile teeb rattal kõiksugu trikke. Üks trikk oli nii badass, et varvas tahtis otsast ära kukkuda. Õnneks võtab see tal natuke hoogu maha ja edasi jätkab ta sõitu nagu normaalsele inimesele kohane.

.

Sõidame oma jupp aega. Jõuame roosa majani. Näeb teine täitsa maru välja. Pargime raudhobud ja astume järjekordsesse rannabaari. Samal ajal, kui Haile üritab teada saada, kas tal mõni tuttav tööl, et nipsid-napsid odavalt klaasidesse saada, arutleme meie Danny’ga, et tulev ring on veering. Ei mingit Coronat. Ei mingit tequilat.

.

Haile naaseb. Ettekandjagi tuleb. Danny tellib nachod ja happy hour’i õlled. “Mis sellest veeringist nüüd siis sai, millest just 10 sekundit tagasi arutasime?” Vaatan küsivalt Danny’le otsa.

.

Mis sellest veest, kui käes on happy hour’i aeg. 

.

sõbrad õlut joomas

.

Sööme nachosid nii et paha hakkab. Haile lööb tiivaripsu kõrvallaua hoorhärraga. Mina ajan tequila shoti juhuse tahtel Danny’le sülle. Viimane naerab südamest kogu toimuva üle ja ei tunne isegi kurbust raisku läinud hunditulise üle.

.

Happy hour sisaldas nelja Coronat ja nelja tequila shotti, nii et üks oligi lisaks pandud, et juhul kui midagi peaks aia taha minema.

.

Kell tiksub lähemale rataste tagastus ajale. Ajame kondiraputajatele hääled sisse ja kruiisime mööda promenaadi tagasi. Proovime rattapoodi jõuda vigastamata endid, kui ka kaasliiklejaid. Ocean Beach’i rannaäär on nagu Mehhiko pealinna metroojaam. Kes on jalamees, kes tiirutab rulluiskudel, kes mõne muu moodsa vidinaga. 

.

ranna ääres rattaga sõitmas

.

Seisame nüüd siin rattalaenutuse ees. Ega me väga pikalt ei mõtle mis on meie järgmine plaan. 13 ja reede puhul on osades tattoo salongides tatoveeringud $13 (€11.55). Juba valitakse Uber’i juhti.
.

sõbrad

.

Uber’i juht on sümpaatne. Laulab roolides lugulaulu ja toob meie juba nalja täis nägudele ekstra naerusädeme. Soovime talle erakordselt põnevat õhtu jätku ja hüppame esimese salongi juures maha.

.

Kaks esimest salongi diile ei paku. Me ei anna alla ja jätkame otsinguid. Nagu vana Annimatsi vanasõnagi ütleb- kolm on kohtu seadus. 

.

peegelpilt

.

Valime hoolikalt tatoveeringuid. Vaatame nii ühte kui teist lehte. Endil targad näod peas. Korra vaatame ringi. Rahvast nii palju nagu oleks käimas ametlik tatoveerimisfestival. Viimaks langetame otsuse. Kirjutame paberile allkirjad ja usaldame oma sõrmed kuraditele. Igaveseks. 

.

tatoveering välismaalt

.

Jõudsime üksmeelselt, piike murdmata, otsusele, et laseme keskmisele sõrmele poolkuu tatoveerida.

.

Kuldne kolmik saadetakse erinevate meestega, toa erinevatesse nurkadesse, toolile istuma. Minu tatoveerija saaks tiitli kiirtatoveerimises, kui selline võistlus peaks kunagi maailmas aset leidma. Jõudsin vaevu kümneni lugeda, kui kuu näpul paistma hakkas. 

.

Tuleme salongist, näod suurt nalja täis, välja. Lähme kõrvalasuvasse jäätisekohvikusse. Palume valmistada kõige suuremad jäätisepallid ja need siis kahe küpsise vahele asetada.

.
CREAM on üks parimaid jätsi kohti, kus ma siiani käinud olen. Uskuge, küll mina juba tean. Nii et kui Californiasse satute, siis see on MUST HAVE.

.

Otsustame, et nüüd on kõik. Kaputt. Karsoss. Kutsume Uber’i järgi ja palume vahepeatusteta end koju viia. Naudime vaikuses jäätist. Juht ei lubanud küll süüa, aga mina ei suutnud end tagasi hoida. Ka Haile mitte. Haile muidugi sööv veel nii, et terve tagumine iste on jäätist täis. Oh well. 

.

Tänane päev on olnud ütlemata tore. Täis nalja ja naeru. Toredaid seiklusi ja unustamatuid mälestusi. Iga kord, kui näen tatoveeritud kuud oma näpul, meenub see maailma tore päev, pöörasuse musternäidis, mis Haile, Danny ja Rauliga sai veedetud.

.

Kuu, minu sõrmel, tähendab seda, et kord sinise kuu jooksul satuvad minu teele uskumatult imelised inimesed, millest puhkeb õitsele siiras sõprus. 

.

.


KUIDAS SINA 13 JA REEDET TÄHISTAD, KAS ÜLDSE?

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.