palmipuud

San Diego – sõit ameerika mägedel alaku


Viimased sõnad enne Guatemalast äraminekut: “mul tuleb siit riigist lahkuda. Mu keha ei tule selle meeletusega enam toime.” Üks pidu ajab teist pidu taga. Hommikuti ärkan amneesiaga ja palun möödunud õhtu seiklused pusletükkidena kokku panna. Korra tunnen isegi muret. Kas tõesti on max level kätte jõudmas?

.

“See on vägijoogi ja altituudi koostöö,” lohutavad kaasvõitlejad.

.
Esimest korda, kui seda kuulsin, pidin naerust püksi pissima. Eks iga rumaluke leiab põhjuse, kuidas vägijoogi liigtarbimist vabandada. Kuid nüüd, sellele tagasi mõeldes, usun sellesse nagu islamlased usuvad koraani. Nagu juba sai öeldud, kuidagi on vaja need tehtud patud välja vabandada.

.

Antiguas sain tuttavaks ühe maru tšikiga. Haile’ga oli meil kohe hea klapp. Nädala jooksul, mis ta Antiguas veetis, sai nii jalga keerutatud, kui ka mõnusalt juttu vesta.

.

Teadsin, et enne kui kodumaale naasen, käin tiiru Ameerikamaal. Lisaks sellele, et sealt on kordades odavam Euroopasse lennata, elavad seal minu jaoks olulised inimesed, kellega soovisin aega veeta.

.

rannas on ilus ja hea

.

Haile elab San Diegos, mis jääb täpselt tee peale, kui Hollywoodi, Phi’le ja Andrele külla põrutan. Otsustan, et oleks rumalus, mitte talle külla minna.

.

Reisides on maru lihtne endale sõpru leida. Kuna ühiseid huve ei ole raske leida, ja ka maailmavaade ühildub paljuski, on lihtne inimestega ära klikkida ja mõne päevaga kellegagi lähedaseks saada.

.

Kui mind lõpuks piirikontrollist läbi lasti, oli Haile’ga taaskohtumine puhas rõõmutunne.

.

Autosse istudes ütlen Haile’le, et mul on hea meel siin olla. Näen võimalust oma “elu kokku panna” ja sellest pöörasest Antigua elu ringist lõplikult välja astuda.

.

Aga võta näpust. Need neli päeva, mis ma San Diegos veetsin, oli totaalne ameerika mägi. Ja seda sõna otses mõttes. Alustades vaikselt-> saavutades kõikne haripunkti-> ja sealt suure pauguga alla.

.

Neljapäev – 

lükkame sellele ameerika mäele hoo sisse

.

Hommikul viib Haile mind oma lemmik hommikusöögi kohta sööma. Jogurt värskete puuviljadega. Kena viis hommiku alustamiseks. Kõhud värsket kraami täis, põikame sisse erinevatesse butiikidesse ja surfipoodidesse. 

.

Lähme Ocean Beach’ile, mis on samuti Haile lemmik koht. On tore, kui on käepärast võtta kohalik, kes sind ühte ja teise kohta viib. Viib isegi sinna, kuhu enda aruga minna ei oskakski ja näitab muid põnevaid kohti, mis endal jääks kahe silma vahele. 

.

naine rannas

.

Turnime kividel, kuulame laineloksumist. Vaatame kuidas koerad nagu traavlid mööda randa, liiva tuiskamas, ringi kappavad. Maailma asjad arutatud, lähme pärastlõunasele dringile.

.

Õlle valik on suur ja lai. Mida võtta, mida jätta. Selles on küsimus. 

.

Aeg möödub. Viin Haile tööle ja võtan auto enda käsutusse. Mul on poest nippet näppet tarvis, nii et sõidutan end kaubanduskeskusesse. Juba vanadest headest raamatumüügiaegadest on teada, et
Kadri + autod = ütlemata suur seiklus.

.

Pargin auto. Poest tagasi tulles, tõuseb esimene punane lipp. Autopult ei tööta. Sisse istudes ja autot käivitades, ei juhtu samuti midagi. Täielik vaikus. Aku tühi, mõtlen. Proovin, mis ma proovin, aga ei midagi.

.

randa minek

.

Jalutan mööda parklat. Püüan leida mõne teadjama mehe. Eemal seisabki üks noormees. Tundub, et tal peaks aru küll peas olema. Küsisin kas ta autodest teab midagi. Vastust ootamata, haaran tal käsivarrest ja viin ta autot remontima.

.

Istub teine targa näoga autosse. Proovib masinat käivitada. Ei midagi. Katsub tulesi põlema panna, ei midagi. “Aku on kindlat tühi,” teab tarkmees taskust öelda.

.

Krokodille tollel mehepojal ei ole. Rohkem ma temast kasu ei saa. Ütlen aitäh ja jätkan järgmise päästeingli otsinguid.

.

Viimaks leian uue härra. Täpselt enda auto kõrvalt. Vahel ei pea kaugelt otsimagi. Kurdan muret ja uurin kas tal krokodille on, ja et kas ta saaks mind aidata.

.

Ameeriklased, viisakuse etalonid, neil on raske keelduda ja on sind alati valmis aitama.

.

rannas

.

Härra asjatab kapoti juures. Krokodillidki on stardivalmis. Härra mainib, “noordaam, teil tuled põlevad”. Seejärel istub autosse, kustutab tuled ja paneb auto tööle. Nagu jumal oleks süüdet puudutanud.

.

“Üritan oma blonde juukseid punase värviga peita,” tänan viisakalt ja lasen härral oma teed minna.

.

Õhtu saabudes lööme end üles. Paneme piduriidedki selga. Haile ja Danny (Haile üks elukaaslastest) viivad mind San Diego öölokaalidega tutvust tegema. Veedame meeldivalt aega.

.

Koju jõudes arutleme suurtel teemadel varajaste hommikutundideni. 

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.