hülged

Teenistuskoer chihuahua, kes San Diegos hülgeid päästab


Onu pistab pea väikese putka aknast välja ja kurvastust teesklemata, ütleb, et terve kämpimise ala on nädalavahetuseks hõivatud. Paistab, et telkimine tuleb järgmiseks korraks jätta. Ega me nukrad ei ole, ilm on niikuinii niru võitu.

.

“Vaata merihobud!” kilkan rõõmust. “Ups, need on hoopis hülged.” Läksin pisut rappa, neil loomadel vahet tehes. Poteito potato. Ühed merelised kõik. Haile ei suuda naermist lõpetada. Jätan ta omaette naeru pigistama ja lähen hülgeid lähemalt uurima.

.

Haile ei väsi mind üllatamast. Ta on ediselt maru ekskursioonijuht, näitamaks oma lemmik kohti San Diegos. Täna on ta mind näiteks karvakalu vaatama toonud. 

.

ameerika sõbranna

.

.

CHILDREN’S POOL BEACH

.

Children’s Pool Beach (tõlk: laste basseini rand), tuntud ka Casa Beach nime all, on väike liivarand La Jolla’s.

.

1931. aastal ehitati randa betoonsein. Kohalik filantroop investeeris betoonseina ehitamise projekti, et luua koht, kus lapsed saaksid mängida ja ujuda ning oleksid kaitstud merelt kaldale tulevate suurte lainete eest. Tänu betoonseinale, on koht suureks lemmikuks sukeldujatele, ujujatele ja lastega peredele.

.

Koha teeb eriti atraktiivseks seal elutsevad hülged, keda saab kohe eritib lähedalt uurida. Kui tahet ja pealehakkamist, saab nendega koos ujudagi. Ujumine on küll lubatud, kuid siiski mitte väga soovitatav. Hülgeid on omajagu. Hülgekakat veelgi rohkem. Fekaalidest tulenevaid baktereid üle keskmise. .

.

Vetelpäästjad ja hülge valvurid hoiavad kullipilguga rannajoonel silma peal, nii et kartma vist väga ei pea.

.

hülgeid vaatamas

.

Merekoerad muidu täitsa toredused, aga kurivaim, haisevad teised. Teeme tiire ümber hülgepoiste. Hoiame näppudega ninadest kinni ja selfitame endist mõned pildid. Emadele ikka vaja näidata, mis nende võsukesed laias ilmas korda saadavad

.

“See on teenistuskoer!”

.

Pamela, (panin talle nime juba ära) gucci-mucci beibä, jalutab rotti meenutava chihuahua’ga mööda randa ringi. Tibi saab hülge patrulli peale kurjaks, kui too talle ütleb, et koerad ei ole siin lubatud.

.

san diego linn

.

Meie vaatame kogu seda komejanti ammuli sui pealt. <<Tulid oma rotiga hülgeid päästma või?>> võrdlen mõtteis tema koera mägedes inimesi päästvate teenistus koeradega. Ahhh, mis siin ikka- poteito potato, ühed koerad kõik.  

.

Heidame veel viimased pilgud hüljestele ja laseme neil oma hülge elu edasi nautida. 

.

.


ROHKEM INFOT

.

Kuidas ma siia sain: asub koht 850 Coast Boulevard’il, Jenner tänava lõpus, La Jolla linnas, Californias. [kaart

Palju maksab: täitsa ilma rahata

Hea teada: tegu on kaitse all olevate loomadega, ehk siis mitte neid toita ja katsuda. Nagu taipasite, siis koerad ei ole lubatud, nii et jätke oma Murid ja Paukad heaga koju. Kohelege hülgeid nagu te tahaksite, et teid koheldakse!

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.