erinevad õlled

Õllejumala leidmine


“Kell kaks on õlledegusteerimine, tuled ka?”siseneb Paco, süda hommikul, esimeste sõnadega kööki. “Fuck yeahh”, õlu on mulle ju alati meeldinud. Või noh, alates 2015. aasta 1. septembrist, kui sõber Raul Chicagos, nurgapealses poes müüja preiliga flirtis ja meie katuse peo jaoks 12 päkk Carona ostis, teades, et odramärjuke ei kuulu mu peojoogi nimekirja. Aga ega ma pahane polnud, Corona maitses hea ja õhtu lõpuks musitasin ühe inglise noorhärraga, nii et mis seal salata, käib õlu peojoogiks küll.

.

õlled ja mehed

.

Oh sa mait, õlledegusteerimine saab tunni pärast stardi. Mul oleks vaja veel pesus käia ning keegi peaks lõuna ka valmis meisterdama. Mida teha? Dušš või lõunasöök? Lõunasöök või dušš? Pean valima, hoolikalt valima, sest ajaga on ikka õige kitsas käes. Ahh, küll roll on deodorant ja suts Armani’t ajab asja ära. Tühja kõhuga ei julge seesugusele üritusele minna. Mul ju ei ole palju vaja, esimesed sõõmud humalavett tühja kere peale, need lähevad ilma naljata otse pähe ja sealt juba edasi, läks ja laulis.

.

Chermol’i jõudes on Paco juba platsis ja leti tagab töötab Victor, kes tavaliselt seal kunagi ei tööta. Imelik. Teen kohustusliku tere-kallistame-musitame ringi. Victor haarab mind kõvasti enda embusesse ja nuusib mind nagu hagijate rühma võimsaim liige, verekoer, jälitusvõistlustel. “Miks sa alati nii hästi lõhnad?” 

.

õlledegusteerimine

head õlled

.

Lähen pisut ähmi täis ja murran end Victor’i embusest lahti. Taganen nii suure hooga, et ajan kõik toolid pikali, hea et ise sealsamas uperkuuti ei lenda. Hakkan kõva häälega naerma. Kurat, olen nagu mõni 15. aastane pubekas, kes sai Justin Bieber’i õhusuudlusega vastu pead, mis ta mõneks ajaks meelemõistuseta jättis.

.

õlu maitsmine

.

Aga see Victor, mis ma oskan kosta, pajatan parem ühe loo.

.

Mõned head nädalad tagasi olin Whiskey Den’i baaris, kuttidega dringitamas. Tuli ka Victor sinna, kes avastas, et ma lõhnan nagu värske roosinupp ja ta peab mind terve õhtu nuuskima. Mingi hetk jäin Victoriga pikemaks ajaks vestlema. Vestluse käigus, nii muuseas, tegi ta mulle ettepanek, küsides, et kas tahaksin temaga natuke “nalja” teha. “Ei. Ei. Ei. Sul on göörlfriend ja ei hakka mina sinuga midagi susserdama. Ja pealegi, oled sa märganud, et su kallis kaasa seisab seal.” “Aga ta sõidab kahe nädala pärast ära, siis saame ikka midagi teha?”, ei anna Victor alla. 

.

Naljamärt see Victor ikka on. 

.

õlled ja snäkid

usa õlled

.Proovitud õlledest lemmikud. Parempoolne oli õige käre, 11.8%

.
Tuleme selle õlle juurde nüüd tagasi.

.

Frosty on õlledega kohal. Viimane tuli just Ameerikast, kus ta visiteeris nii mõndagi pruulikoda, ja kust endaga hulga head ja paremat käsitööõlut kaasa tõi, mida nüüd üheskoos mekkima hakkame. Frosty on muidu suur naljanina, kellega eelmisel aastal, siin elades, tuttavaks sain. Töötasime samas kohaski, nii et iga kord kui tööpost põrguigavaks muutus, läksin Frosty juurde naljaterasid kuulama.

.

kuidas maitseb õlu

maitsev õlu

.

Laua ümber on viis meest, üks õlleteadjam kui teine, pooled neist oma pruulikodasidki omamas. Ja siis olen mina, kes ma ei tea õlledest midagi. Mina tulin lihtsalt suud seks tegema.

.

Mõne hea tunni möödudes oleme ära proovinud üheksa erinevat õlu. Õllede valik oli maitserikas- natuke kirssi ja natuke kookost, natuke kibedat ja natuke karamellist. Üks parem kui teine ja üks kangem kui kolmas. Õlle kõrvale pakuti ka näksimist- kaheksajalga ja toorest liha. Üldiselt on mul hea meel, et dušši asemel lõunasöögi kasuks otsustasin, vastasel korral oleksin puhta purjakile jäänud. Kuid see ei tähenda, et ma pead napsiseks ei saanud.

.

.

Õllemeistrid ja muud sõbrad läksid nurga taha sigarit tossutama ja jätsid mind tühjade pudelitega. Ega kaua ei tule mul üksindust kannatada, sest Victor tuli oma järjekordset nuuskimise ringi tegema. Võtab nuuskur minu kõrval istet, ohkab sügavalt ja küsib: “kas sa minuga magada tahaksid? Ega me ei pe midagi tegema, ma lihtsalt nuusutaks ja tunneksin su head lõhna.” 

.

Johhaidiii, no mis ma selle Victoriga peale hakkan?

.

head õlled

.

Paco otsustab, et ta siiski ei tule minuga koju. Pakin asjad ja oma parajas tujus peakese kokku ning asun kodu poole teele. Haaran ühes ka kookosemaitselise külmutatud jogurti, et jalutuskäigul oleks midagigi teha.

.

See õlledegusteerimine oli täitsa tore, aga millal ometi korraldatakse jäätisedegusteerimist?

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.