snorgeldamas

10 enamlevinud hirmu, mis takistab sind üksi reisimast


Inimesed ei reisi üksi mitte sellepärast, et neil ei oleks sõpru, vaid nad on väsinud ootamast oma sõpra, kes suudaks lõpuks “jah ma tulen” öelda.

.

Kui mitmeid kordi oled televiisorist näinud mõnda ilusat kohta ja mõelnud <<Vauu, sinna oleks äge minna.>>? Või mõne riigi kohta lugenud, mida sa pole siiani külastanud? Või leidnud üle keskmise odavate lennupiletite pakkumise, mida sa ei kasutanud? Oled sa kunagi mõelnud, miks sa ikka veel kodus istud?

.

Täna ajast ja rahast ei räägi, sest seda pole juba ammu kellelgi piisavalt!

.

Modernses maailmas mängib rolli hirm. Hirm tundmatuse ees. Hirm on see, mis paneb meid kahtlema ja külvab meis umbusku, et me ei ole võimelised midagi tegema või millegagi toime tulema.

.

Siin on mõned enamlevinud põhjused, miks loobutakse rändama minemisest või pikemaajalisest avastamisretkest. 

.


.

#1. Kas üksi reisimine on üldse ohutu?

.

Kas tänapäeval on midagi, mis ei oleks ohtlik? Kõik mida sööme põhjustab vähki ja autojuhid sõidavad meile ülekäigurajal otsa. Ja kes meist ei teaks, et kõige rohkem surmaga lõppevaid õnnetusi juhtub meie endi kodudes. Tuleb välja, et see maailm on üks kuradi ohtlik paik.

Tõsi, ohutus peaks olema meie esimene prioriteet reisimisel. Sellele aitab kaasa hea ettevalmistus, olles tark ja mitte end ise ohtu seada.

Vaadakem tõele näkku, oleme elanud nii vanaks just tänu sellele, et oleme suutnud end hoida ohtlikest situatsioonidest. Seda sama tuleb teha ka reisides.

Reisimine on nagu kodus olemine- pead olema teadlik ümbritsevast ja käituma sellele vastavalt. Kui sa kodus olles ei roni öösel nurgatagustesse tänavatesse, miks peaksid seda reisil olles tegema? Pea meeles, üksi reisimine on täpselt nii ohtlik, kui ohtlikuks sa ise endale selle teed. 

.

seljakotiga reisima

.


.

#2. Mis siis kui ma tunnen end üksikult?

.

Kas just hirm, aga ka minul endal käis see peast läbi, kui ma üksi teele asusin. Mind on alati sõbrad ja pere ümbritsenud. Olen sotsiaalne ja mulle meeldib rääkida sama palju kui väitlusklubi presidendil. Kuidas ma nüüd siis ihuüksi suudan olla?

Fakt on see, kui minna üksi reisile, ei ole sa tegelikult mitte kunagi üksi. Terve ilmamaa on sinusuguseid uitajaid täis. Leiad alati kellegi, kellega rääkida, õhtustada või pidu panna. Vahel sooviksid pigem vastupidist, <<saaksin ma vaid üksi olla>>. Üksi reisides kohtad hea hulga inimesi. Suurepäraseid inimesi. Ja mis kõige vingem, neist võivad saada eluaegsed sõbrad. 

.

tropicana hostel guatemalas antiguas

.


.

#3. Äkki mul hakkab igav?

.

Tõesti? Ema tarvitses mul ikka öelda, et äkki võib püksi tulla. Reisimine on harva igav. Kirju seltskond ja andunud müügimehed suudavad isegi pikad bussisõidud põnevaks ja seiklusrohkeks muuta. Kui hoiad silmad lahti, märkad, et alalõpmata juhtub midagi meeliköitvat.

Reisidel ei saa sul kunagi igav olema, kui oled valmis ise oma elu põnevaks tegema- proovima uusi toite, sõbrustama kohalikega, veeta pöörane õhtu hostelikaaslastega, kasutama ühistransporti. Vahel juhtub hoopis tagurpidi, et elu on niivõrd naksitrall, et on vaja kõigest sellest puhkust. Kõik mis soovid, on võrkkiiges raamatut lugeda.  

.

hobustega rannas ratsutamine

.’


.

#4. Mis siis, kui mul tuleb koduigatsus peale?

.

Võõras keskkond, võõras toit, võõrad inimesed, võõras kultuur- ei ole midagi, millega olema igapäevaselt harjunud. Koduigatsus on loomulik ja tihti vältimatu. Kõigil on päevi, kus nad tahavad oma voodit ja oma inimesi, seljakoti asemel võtta riided kapist. 

Enda puhul olen avastanud, et koduigatsus tuleb eelkõige siis, kui elu ei ole enam Jaapani kirsiaed. Kui silmitsi tuleb seista raskustega, või kui kõik ei lähe nii nagu planeeritud.

Ei tohi unustada miks me reisile tulime. Tahtsime näha uusi kohti, saada uusi kogemusi, kohata uusi inimesi, leida iseennast. See kõik ei olegi mõeldud kerge olema. Mida rohkem takistusi teel on, seda rohkem me õpime. Kas mitte Ruja ei laulnud: “Inimene õpib kogu elu, sureb aga ikka lollina.”?

Koduigatsus on ajutine. Nagu vihm- tuleb ja läheb. Ükskord lähed niikuinii koju tagasi. Rohkem või vähem, kõik on endiselt samaviisi. Tihti paneb äraolemine teatud asjad perspektiivi ja tänu sellele hakkame palju rohkem oma kodu hindama. 

.

uksepilt

.


.

#5. Kas ma olen piisavalt julge, et minna kusagile üksi?

.

Sa ei saa seda kunagi teadma, kui sa ei lähe!

Kui esimest korda Mehhikos üksi hääletasin, eks ma ikka kartsin, pisut. Selle peale ütles mu karate treener kuldsed sõnad: “Kallis Kadri, ära karda, siis pole ka hirmus. Julgete päralt on maailm.”

Nii ongi. Mida julgemad ja avatud meelega me oleme, seda rohkem põnevat, ilusat ja head meie teele satub. Kui hirmudest kaugemale ei suuda mõelda, ei astuks me kunagi oma kodulävelt kaugemale.

Hirmud on selleks, et nendega toime tulla, et neile vastu astuda ja meid tugevamaks muuta. Inimene on kohanemisvõimeline. Kui vähegi tahame, tuleme kõigega toime. Usaldage ennast ja andke endile võimalus.

.

surfamine

.


.

#6. Mis siis, kui mu pere ja sõbrad ei tolereeri minu ettevõtmist?

.

See on täiesti loomulik, et lähedased muretsevad ja tahavad meid kõigest kurjast ja halavast eemale hoida. Nad hoolivad ja armastavad.

Vanemad ei ole mulle kunagi öelnud, et ma ei tohi seda või toda teha, see otsus on vale ja seda sa kindlasti kahetsed. On nad alati mind toetanud, kui õige või vale mu otsus ka polnud. Nende eesmärk oli, et saaksin kogemuse, ja mis peamine, et sellest midagi õpiksin.

Kui meie enda lähedased ei suuda mõista meie otsust ja meid toetada, kes veel? Kas mitte nemad ei peaks olema meie suurimad fännid ja meid kahe käega innustama, oma mõtted, ideed ja unistused teoks tegema?

Lähedastele on vaja selgeks teha, et ei ole oluline kas me õnnestume või ebaõnnestume. Meile on oluline, et meid usaldatakse ja toetatakse. Kõik mis me siin elus teeme või korda saadame- teeme seda põhjusega. Oli see siis õnnistus või õppetund. 

.

kilpkonnade päästmine

.


.

#7. Kas ma olen valmis astuma välja oma mugavustsoonist?

.

Unistad helesinisest ookeani veest ja palmi all lesimisest. Mägede vallutamisest. Tahaksid külastada seda maailmaimet ja kogeda midagi uut ja põnevat. Kohustused, hea töökoht, kindel sissetulek, kodu, sõbrad- kõik jääb seisma ja muutub, kui otsustan minna.

Argumenteeritud põhjus miks ei taheta jätta kõike mugavat ja juba tuttavat, et olla vaba, teostamaks oma soove ja unistusi. Kui hetkeks seljatada see hirm, mis on halvim stsenaarium, mis võib juhtuda, kui oled ära?

Kirjuta paberile kõik halvad asjad, mis võivad juhtuda, kui oled väljaspool oma mugavustsooni ja mõtle neile lahendused. Ehk ei tundugi kõik nii must-valge. Mõtle kõigele sellele, mida sa koged, kui reisid oma kaua unistatud sihtkohta. Ilmselgelt leiad rohkem kui 10 põhjust minemiseks. Unusta kodunt lahkumise hirm. Küll sa kõik välja mõtled.

Töö täidab taskud, seiklus hinge!

.

sadamas

.


.

#8. Hirm tundmatuse ees

.

Enne reisi algust tiirleb mitmeid küsimusi peas- kes, mis, kus, millal, kuidas, mis on täiesti okei.

Siinkohal tuleb appi sõber Google. Enne reisi algust tee põhjalik uurimistöö sihtkoha kohta. Terve Internet on täis materjali, mis on suureks abimeheks. Võid valmis kirjutada reisikava- marsruut, huvitavad kohad mida külastada, mida vältida, kus süüa jne. Hea ettevalmistus muudab sind eeloleva reisi ja sihtkoha suhtes pigem elevile, kui valmistab hirmu tundmatuse ees. 

.

helesinine vesi

.


.

#9. Aga ma ei oska piisavalt võõrkeeli

.

Ei ole olemas probleeme vaid väljakutsed. Reisimine keskkonnas, kus keegi meiega ühist keelt ei räägi, on üks neist. Meist mitte arusaamine riigis, kus vaid väike protsent räägib keelt, mida meie, võib panna meid ebameeldivasse olukorda, vahel kaasa tuua hulga sekeldusi ja probleeme.

Lahendus sellele on ettevalmistus. Õpi selgeks enamkasutatavad fraasid ja elementaarsed viisakused. Miks mitte muretseda sõnaraamat. Juba mõned üksikud laused aitavad palju, et kohalike poolehoidu võita ja keelebarjäärist tulenevaid komplikatsioone ära hoida. 

.

lind taevas lendamas

.


.

#10. Hirm langeda kuriteoohvriks

.

On paratamatus, et turistid langevad röövimiste ja petuskeemide ohvriks. See on üks osa reisimisest ja sinna pole midagi parata. Ei ole välistatud, et see võib juhtuda ka sinuga- lõpetades ilma rahakoti, telefoni või mis hullem, dokumentideta. Kuid mida rohkem sellele mõelda, seda rohkem süvendame endas hirmu.

Võimalus on täiesti olemas, langemaks kuriteo ohvriks ja hirm selle ees on õigustatud. Kuid olles tähelepanelik ja  hoolas, vähendab see riski märgatavalt. Tee sihtkoha taustauuring ja vii end kurssi, mis on enamlevinud petuskeemid ja probleemid, mis võivad sind ees oodata. 

.

helesinine ookean

.

.

MILLISED ON SINU HIRMUD ÜKSI REISIMISEL? ON SUL ÜLDSE MÕNI? JAGA OMA MÕTTEID.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.