nepaali reis

Annapurna, päev nr 8 – otsuste langetamine


PS! Loe kõiki Annapurna postitusi siit.

.

Tere hommikut kõik see matkapere!

.

See olemine on kohe hulksa parem, kui isegi mitte hea-hea. Enne kui suudan pea padjalt tõsta, on mõtted juba väga entusiastlikult Tilicho Base Camp’i poole teel.

.

annapurna matk nepalis

nepaali reisile

.

Istun siin restoranis ja ootan hommikusööki. Raamaturiiulist leian Annapurna raamatu ja lehitsen nii kaua, kuni leian infot Tilicho järve ja sinnaviiva matkaraja kohta. Mitte et ma arvan, et siin elus üldse midagi ohutut oleks, eriti olles Kadri Järve, loen raamatust, et rada järveni võib olla üsnagi riskantne.

.

Hakkan peas mõtteid mõlgutama ning ikka ja jälle tiirleb peas ainult üks küsimus- ei tea kui hea idee see Tilicho järv ikka on!?

.

Arvestades seda, et matkan üksi, ja et on hooajaväline aeg, siis mul pole õrna aimugi palju rahvast on järveni minemas ja fakt, et kui midagi nihu läheb, siis ma ei taha kusagil maa ja taeva vahel üksi kõikuda. Lisaks ütleb ka kõhutunne, et ma ei peaks minema.

.

Otsustan Tilicho raske, kuid samas kerge südamega vahele jätta.

.

mida teha nepaalis

matk nepaalis

.

Esimene osa rajast, Manang -> Yak Kharka, pidavat kaardi järgi aega võtma kolm tundi.

.

Oh sa mu meie, arvasin, et ma ei jõua iilagi sinna Yak Kharkasse. Viimaks, 4.5h hiljem, kohale ma siiski jõuan. Samas, Manangist lahkumine võttis mul omajagu aega, sest otsisin postkontorit, kuhu eelmisel päeval kirjutatud postkaardid jätta ja check point oli samuti vaja läbida ja oma matkapaberid ette näidata. 

.

nepaali reis

nepaali mägialad

.

Yak Kharkasse jõudes ja oma puhkepausi nautides,  saan tuttavaks Kareni (Kanada) ja Migueliga (Hispaania). Nendega jalutan koos ka oma viimase tunni Letdar’i. Ei valeta, viimased 200m ronimist oli ikka nii maru raske ja mõtlesin, et sinna ma jään, pikasarveliste ja hirmsate jakkide keskele.

.

tiibeti jakk

himaalaja matkad

.

Kuigi  tänane päev oli lühike 7.30 – 13.30, nõudis see korralikku pingutust. Sellisel kõrgusel patseerid ringi mitte isegi enam nagu turbo tigu, vaid maailma aeglaseim ja vanim tigu. Terve päev võitlesin peavaluga, mis ilmselgelt mõnus ei olnud, samuti kimbutab mind valus kurk ja paistes mandlid, mis samuti mul olemist lahedamaks ei tee.  

.

matkad nepaalis

.

.


KOKKUVÕTE

Aeg: 6h

Distants: 10km

Kõrgus: 4200m (täna tõusin 660m)

.

KULUTUSED

  • Ööbimine (Manangis) = 200npr (€1.56)
  • Hommikusöök (puder õuntega) = 375npr (€2.93)
  • Õhtusöök (kevadrullid) = 490npr (€3.83)
  • Ingveritee = 90npr (€0.70)
  • Käevõru = 100npr (€0.78)

.

Kokku: 1255npr (€9.80)

.

PS! Loe päev nr üheksa

.

.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.