annapurna matk nepalis

Annapurna, päev nr 7 – puhkepäev või siiski mitte!?


PS! Loe kõiki Annapurna postitusi siit.

.

Ei ole kahtlustki, täna on vaba päev mis vaba päev. Olen üle keskmise väsinud ja esimest korda tunnen ka lihasvalu. Lisaks on mul kerge nohu ja ka kurk valutab ning silmadki on imelikud. Täitsa nagu haige inimese tunne on peal. Nii et pole siin midagi, puhkuse päev on kohustuslikult soovituslik.

.

Trotsides zombilikku enesetunnet ja ilmselget palavikku, otsustan keskpäeval siiski teha lühikese jalutuskäigu järgmisse külla, Manangi. Seda seepärast, et sealt on mul hulksa lihtsam Tilicho Basecamp’i matkata. No kurat, kohe üldse ei oska rahulikult olla….

.

Varsti on juba tund jalutatud. Ümbrus on ilus nagu alati, aga kui sitt olla, siis on ümbritsevast ilust puhtalt ükskõik ja ainuke mõte peas on kusagile kohale jõuda. Hetke pärast tunnen, et rõve veremaitse võtab suus võimust. Päris täpselt ei saagi nüüd aru, et kas just köhisin verd või on suus midagi katki.? Pisike hirmgi tuleb korraks peale, mitte et ma sellele muidugi väga suurt tähelepanu pööraks.

.

nepali reis

.

Peale tundi aega patseerimist Manangi ma jõuan, õnneks.

.

Viimased 15min jalutasin koos ühe Argentiina matkaselliga, kes sõnagi inglise keelt ei puhunud, nii et sain oma hispaania keelt praktiseerida, mitte, et minust väga suurt jutumeest oleks olnud. Hea et ma üldse olin võimeline talle lahkelt naeratama. 

.

Siin pisi-pisikeses külas me nüüd siis oleme. Tegelikult on Manang üks suurimaid, võrreldes kõikide teistega, mis ammu seljataga ja mis veel ees. Oleme omajagu teemajakesi läbi kamminud ja viimaks leiame ühe, mis õnneks pole rahvast täis ja võimaldab meil ööseks peavarju.

.

Kuna olemine kehv, siis minuga pikka juttu pole ja lähen mõneks tunniks pikutama.

.

reis himaalajasse

.

Ärkan vahetult enne õhtusöögi aega. Täna otsustan olla eriti fäänsi-päänsi ja nuudlisupile või riisile tellin vahelduseks, trummipõrin- juurviljaburgeri friikatega. Suureks kurvastuseks ei taha burger suusringlemisest kuidagi kaugemale ennast liigutada. Siiski vägistan toidu endale sisse, sest peale õunapiraka ei ole ma täna midagi söönud, aga üks korralik matkasell, see vajab endale kõhtu toitu. 

.

Burger vöövahel, lähen tuppa ja keeran kohe põhku ära. Enne palun veel mägedejumalaid, et see olemine hommikul palju parem oleks.

.

kuhu minna nepalis

.

.


KOKKUVÕTE

Aeg: 1h

Distants: 2km

Kõrgus: 3540m (tõus 90m)

.

TÄNASED KULUTUSED

  • Hommikusöök (õunapirukas) = 150npr (€1.18)
  • Tee piimaga = 80npr (€0.63)
  • Ingveritee = 90npr (€0.71)
  • Õhtusöök (juurviljaburger friikatega) = 495npr (€3.88)
  • Ingveri tee = 95 (€0.74)

.

Kokku: 910npr (€7.13)

.

PS! Loe päev nr kaheksa

.

.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.