annapurnal matkamine

Annapurna, päev nr 9 – kas nüüd ongi kõik?


PS! Loe kõiki Annapurna postitusi siit.

.

Aaaaaaahhhhhhh… Täna on olnud üks kohutavalt piinarikas päev

.

Eila õhtul uinusin peavaluga ja täpselt samamoodi ma end täna siit voodist püsti ajan.

.

Hommikusöögiks tellin pudru, mida olen praeguseks täpselt tund aega vahtinud. Tee mis sa teed, aga no kuidagi ei õnnestu mul seda puderit endal suust alla saada. Arutan Kareniga asja ja jõuame järeldusele, et kõige targem oleks mul vaba päev võtta, välja puhata ja kui parem, alles siis jätkata. Pole mõtet ennast vägistada, seda enam, kui ma jalutamist ei naudi. Ega aina kõrgemale tõusminegi kuidagi minu paremale enesetundele kaasa ei aita, pigem vastupidi.

.

nepaali reisipildid

.

Kui toakaaslased ja muud matkasellid on päeva alustanud ja esimesed sammud siin varajases hommikutunnis teinud, vaarun mina voodisse tagasi.

.

Keskpäeva paiku üles tõustes on olemine täpselt sama. Pea teeb põrguvalu. Iga kord kui end natukenegi liigutan või vetsu lähen, hakkan suurest valust nutma. Lisaks meeletule peavalule on mul palavik ja korralik köha, Tunne on täpselt selline, et iga köhahooga tahab mul kogu sisikond välja lennata.

.

Umbes kella 15.00 paiku võtan valuvaigisti, kuigi neid vist kõrgmäestikurohtudega, mida olen juba täna kaks tükki võtnud, koos võtta ei tohi.? Aga no see valu on lihtsalt nii väljakannatamatu. Mine või lolliks.

.

nepaali reis

.

Kella kuue paiku õhtul hakkan end õige pisut paremini tundma, aga ega ma siin suurest õnnest õhku nüüd ka ei hüppa. Mõlgutan mõtteid, et kui homseks parem pole hakanud, tuleb mul vist alla, Manangi (3540m), tagasi minna. Kohe üldse ei taha ju tagasi minna, eriti nüüd, kui Annapurna ringi kõrgeim punkt Throrung Pass (5416m) on kõigest pooleteise jalutuspäeva kaugusel. Aga kui on vaja minna, siis on vaja minna. Tervis on ikka kõikse tähtsam ja milleks riskida?

.

Oehhh, poleks mul vaid seda kuradi külmetust, keeras asja ikka omajagu perse. 

.

himaaljasse matkama

.

.


KOKKUVÕTE

Täna jalutasin ainult vetsu ja tagasi, korra isegi trepist üles-alla. 

.

KULUTUSED

  • Hommikusöök (puder õuntega) = 370npr (€2.90)
  • Must tee = 60npr (€0.47)
  • Õhtusöök (nuudlisupp) = 300npr (€2,35)

.

Kokku: 730npr (€5.72)

.

PS! Loe päev nr kümme

.

.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.