kesk-ameerika

San Salvador – vanapagana uksele koputamas


Keskväljakul käib jõle sebimine ja siiberdamine. Nagu tavaliselt, ei saa ma mitte midagi aru. Seisan ja vaatan nõutult ringi. Huvitav, millise bussi peale mina peaks minema? Küsin nõu. Üks ütleb mine sinna. Teine ütleb mine tänna. Kolmas ütleb, buss nr12.

.

Lähen buss nr12 peale, bussijuht ütleb: “see on vale buss, mine buss nr12 peale”. Kas ma mitte just ei olnud buss nr12 peal?

.

Lõpuks istun bussi peal, buss nr12. Sõidame oma pool tundi, kuni piletimüüja tuleb minu juurde ja ütleb, et olen kohal. Veel sõitvast bussist kästakse mul maha hüppata. Hüpata otse vanapaga ukse taha.

.

kadri järve

.

.

PUERTO DEL DIABLO

.

Puerta del Diablo ehk Vanapagana Ukseava, on kõrgeim punkt terves El Salvadoris (1250m). Aegu tagasi oli see üks pirrakas kivimoodustis. Kuid ühel heal päeval tuli suur San Dionisio vihm ja murdis kivi kolmeks jupiks: Chulo, Chulito (väikseim) ja Chula.  

.

Nimi, Kuradi Ukseava, peidab endas mitmeid legende. Kõige populaarsem on vast, kui mees tegi kuradiga kokkuleppe, et viimane kiidaks heaks tüdruku, kellega ta abielluda tahab. Kui kokkulepe sai sõlmitud, lasi vanapagan kuuldavale mehise möirge, mis põhjustaski kivide kolmeks murdumise. 

.

Pealinnast kõigest mõnekümne minuti kaugusel asuv Vanapagana Ukseava on üks populaarseimad vaatamisväärsusi San Salvadori lähistel. Seda nii kohalike, kui ka turistide seas.

.

Kiire, suhteliselt kerge ja lühike matk tippu on väärt vaatamine. Eriti veel kui minna õhtul, päikeseloojangu ajal. Tipust avaneb 360 kraadi vaade: päikeseloojang läänes, Ilopango järv idas, Vaikne ookean lõunas ja San Salvadori nimeline vulkaan põhjas. 

.

eestiblogid

san salvador

san salvador

 el salvadoris reisimas

el salvador

.

.


ROHKEM INFOT

.

Kuidas ma siia sain: Kus iganes San Salvadoris ööbida, tuleb võtta buss või kõndida kesklinna. Kesklinnas otsi üles keskväljak, Palacio Nacional maja. (Enamasti peaks kõik bussid keskväljakul lõpetama.) Kogu selle virr-varri keskel püüa leida üles mikrobuss nr12, mis viib sind otse Vanakuradi Ukseavasse. Busspilet maksab $0.35 (€0.31).
PS! Hea on bussijuhile öelda, et kuhu sa lähed, siis ta teab millal sind bussist välja ajada. 

Palju maksab: Kividel turnimine on täiesti tasuta. 

Hea teada: Ükskõik millise kivi otsas sa seisad, tipus on maru tuuline, nii et kindlasti ei maksa ennast väga üle serva küünitada.
PS! Kui oled matkaga ühele poole saanud, mine kindlasti parklasse, kus müüakse kõiksugu turisti nänni. Võta ühes pupuserias istet ja pugi kere maitsvaid pupusasid täis. (Pupusa on käsitsi valmistatud täidisega maisi tortilla. Täidiseks võib olla nii juust, liha, oad. Kas siis kõik korraga koos või eraldi.) 

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.