kuhu minna prahas

Reisijuht: 7 kohta mida külastada oma järgmisel linnapuhkusel Prahasse

 


Saja torni linn Praha ei ole mitte ainult järjekordne ilus kiviküla Euroopas, vaid see on ka äärmiselt mitmekülgne- kultuur, vaatamisväärsused, maitsev toit ja taskukohane õlu…. Mida iganes süda soovib, ei Tšehhi pealinn sind alt vea.

.

Siin on kaheksa asja, mida ei tohiks Prahat väisates kindlasti kahe silma vahele jätta. 

.

seljakotirändur prahas

.

.

1. C h a r l e s   s i l d

Prahas on rohkem kui üks silmapaistvalt ilus sild, kuid jalutuskäik mööda seda, 14. sajandist pärit ajaloolist kivisilda, mis ühendab “uut” linna “vana” linnast on peaaegu sama tähtis, kui salatileht taimetoitlase võileiva vahel. 

.

Kui päevasel ajal on sild tänavakunstikest ja -muusikutest, karikaturistidest ning sadadest turistidest pungil, siis pimeda saabudes muutub sild aina tühjemaks ja tühjemaks, muutudes isegi pisut tontlikuks. Kui oled jänespüks nagu mina, siis parim aeg jalutuskäiguks sillal on koiduaeg, vahetult enne päikesetõusu. 

.

10 asja mida külastada prahas

.

.

2. J o h n   L e n n o n i   s e i n

Kui sakslastel on Berliini müür, siis Tšehhist leiab John Lennoni müüri, mille najal poosetada ja Instagrami väärilisi fotosi klõpsida. 

.

Nagu teame, oli aeg kui lääne poppmuusika oli täiesti lubamatu ja kommunistid võisid selle kuulamise/mängimise eest suisa vangikongi pista. John Lennoni sein püstitati Prahasse menubänd- The Beatles mälestuseks, mis on tänaseni mõne jaoks väga tähendusrikas. Lennoni sein ei ole mitte ainult viimase mälestamiseks, vaid see sümboliseerib ka sõnavabadust ja märgib kunagist kohalike Tšehhi noorte vägivallatut vastuseisu kommunistliku režiimi vastu. 

.

mida teha ja vaadata prahas

john lennoni sein prahas tšehis

päev prahas

.

.

3. P r a h a   l o s s

Sul on tahtmine külastada üht maailma suurimatest lossidest? Siin sulle hea uudis- Prahat väisates on sul see võimalus olemas, sest Praha loss on üle keskmise pirakas ja kuulub kindlasti maailma hiid-losside nimistusse.

.

Kui oled viimaks tippu jõudnud, avaneb sealt võrratult kaunis panoraam tervele linnale. Silmailu pakuvad nii punased, õrnalt tolmused, majakatused, kui ka kõik taamal asuvad katedraalid. 

.

See, üüratult suur lossikompleks koosneb mitmetest kuninglikest elamutest, aedadest/parkidest ja katedraalidest. Kui juba seal olla, tasub kindlasti sisse piiluda Vitus katedraali, et imetleda selle värviküllaseid vitraažaknaid. 

.

kuhu minna prahas

.

.

4. T r d e l n í k

Mööda Prahat ringi loivates saab peaaegu iga nurga pealt endale midagi mõnusat ja maitsvat hamba alla proovimiseks osta. Kuid kuid kuid, trdelnik‘i söömine ja samal ajal herilastega võitlemine, kammoon, kes sellise võimaluse käest laseks!? 

.

Piisab trdelniki lõhnast ninasõõrmeis ja võid kindel olla, et lähima paari minuti jooksul haihtub su rahakoti vahelt nii mõnigi kopikas.

.

Tihti on torud kaetud/täidetud traditsioonilise suhkru-kaneeli-pähkli täidisega, kuid mõned müügikohad panevad trdelnikute vahele mis iganes sulle pähe tuleb. Ühes võib kindel olla, trdelnik on magus ja meeldivalt pehme ning taskukohane suupiste, mis soojendab sõrmi ja rahuldab kindlasti ka kõik sinu maitsemeeled.

.

mida süüa ja proovida prahas

praha ringreis

.

.

5. T a n t s i v   m a j a

Tantsiv maja või siis Fred ja Ginger on moderne kontorikompleks, mis ehitati 90ndatel ja peaks meenutama või kuidagi moodi sarnanema kahe armastaja- / tantsupaariga. Ilmselt on asi minus, aga tantsulõvisi see ehitis mulle kohe üldse ei meenuta. Mis sa arvad?

.

Kindel on see, et tegu ei ole järjekordselt igava büroohoonega. See mulle meeldib!

.

Ehitis on turistide seas populaarne vaatamisväärsus. Peale selle võid vabalt lifti astuda ja katusel asuvas baaris dringi või kaks teha ja sealt avanevat vaadet nautida.

.

vaatamisväärsused prahas

.

.

6. V a n a l i n n a   v ä l j a k 

Praha südameks on selle imeilus vanalinn ja raekoja plats. Olulisteks vaatamisväärsusteks on väljaku keskele püsti pandud Jan Hus’i hiiglaslik mälestussammas, raekoja torn ja Tyn’i kirik.

.

Olenemata aastaajast on keskväljak täis tänavamuusikuid ja muid loovaid tegelasi, kõigega kauplevaid tänavakaubitsejad ja muidugi kohalikke ja mitte nii kohalikke, kes tiirutavad ümber väljaku ringe teha ja muudavad kogu atmosfääri omanäoliseks. 

.

Väljaku ümber asub hulganisti restorane, kohvikuid, muuseume, jäätist saab ühe ja teise nurga pealt ning pilgu võib heita kuulsale astronoomilisele kellale – nagu näha, siis Praha südames tegevust jagub.

.suvine praha

.

.

7. Ö i n e   P r a h a

Öine, tuledes, Praha linn on lihtsalt imeline! Jaluta mööda jõekallast ja imetle õhtupimeduses säravaid maju ja hooneid. Ja jalutuskäik üle Charles silla, kui seal ei ole ühtegi hingelist, vot see on midagi

.

mida teha tšehhis.

.


Oled Prahas käinud? Kuidas meeldis? 

.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.