havanna linn kuubas

Havana – Kuuba revolutsiooniline ajakapsel


Jõgedena voolav rumm, pead pööritavad salsarütmid. Tänavail doominot mängivad papid, vanad Ameerika autod ja särasilmsed kohalikud. Revolutsiooniline Kuuba on kõik see, mida oled endale ette kujutanud. Pole kahtlustki, et Kuuba ootab enda avastamist!


.

.

VAATAMISVÄÄRSUS

.

Havanast leiad rummimuuseumi, sigarivabriku, revolutsioonimuuseume, ajaloolisi ehitisi ja katedraale. Kuid ausalt, parim vaatamisväärsus on võtta ette ajarännak, mida pakub sihitult mööda La Habana Vieja (Havana vanalinn) kitsaid tänavaid jalutamine. Havana kõrvalised tänavad, aja hammasrataste vahele jäänud tolmust halliks kiskunud värvilised majad, nurga peal keskpäevast doomino lahingut pidavad vanapapid, jalgpalli taga ajavad põngerjad- vot see on tõeline Havana.

.

reis kuubale

.


.

MEELELAHUTUS

.

Naised, paar kontsakingi ja seksikas kleit on Havanas must have. Miks? Eks ikka salsa keerutamiseks. Mis kõikse põnevam, et siiraste rosinsilmadega kuubalane saaks sind salsa taevasse keerutada, ei ole vaja Parque Central’st kaugele minna. Salsarütmid Havanas ei vaibu ja tantsu keerutatakse otse tänaval või pargis. Lase kohalikul end julgelt tantsurõngasse juhtida ja lihtsalt naudi. Kui sa ei ole salsaõpingutega veel alustanud, ära kurvasta, ka kohalike, graatsiliste tantsuliigutuste jälgimine on vaatamisväärsus omaette.

.

kuuba havanna

.


.

ÖÖBIMINE

.

Kuubale minnes unusta hotell. Üheks Kuuba kirsiks on võimalus kohalike kodudes ööbimine. Casa particulare (kodumajutus) on hea võimalus saada parem ettekujutus elust Kuubal ja kohalikest endist. Ööbimine kohalikus rajoonis, naabri lapsed tänavail jalgpalli mängimas, mõnes koloniaalstiilis majas, kust ei puudu sits ja sats, rääkimata vanaaegsest mööblist ja lahkest pererahvast, kes valmistab sulle parima Mojito mida kunagi saanud oled ja kes mängib sinuga doominot- see on midagi, mis vajab järgi proovimist.

.

kuuba pildid

.


.

TOIT

.

Meile, kui tõelistele toidu armastajatele oli Havanas viibides maitsva toidu leidmine suur katsumus, aga olles suured jäätisesõbrad, ja veel enam, kui selle eest küsiti vaid 1CUP (€0,03), on see kõik mida vajame.
Tõsi, Kuuba ei ole mingi gurmeetoidu sihtpunkt. Iga kolmas kohalik on oma kodus toiduputka avanud ja läbi väikese akna pakutakse saia- vahel tükike juustu, kahtlaselt roosakas sinki meenutav asjandus ja kapsa leht. Või hoopis, ulatakse läbi väikese luugi õlist tilkuv pizza, keelekastmeks oranži või roosaka värvusega mahlajook. Kui sai peale kahte päeva enam kurgust alla minna ei taha, siis pöördu oma kodumajutuse rahva poole, kes valmistab sulle maitsvama söögi, kui tänavalt leida võid. Heaks alternatiiviks on ka paladarid (kodurestoranid).

.

kuuba reisiblogi

.


.

SHOPPING

.

Shoppingu raha hoia pigem mõneks moepealinnaks. Kuid kui soov sõpru Kuuba nänniga üllatada, siis Almacenes San Jose on siginat-saginat täis turg, kust leiad kõiksugu suveniire ja piltilusaid kunstiteoseid. Enne ostmist tee turule korralik tiir peale. Kuigi kaup on igal pool sama, kehtestab iga müüja oma hinna. Ja ära unusta, hinnas alla tingimine on osa turu peal shoppamisest.

.

reisimine kuubale

.


.

HEA TEADA

.

Kui 2017. aasta reisisihtkoht on veel valimata, siis soovitame kindlasti Kuubat meeles pidada. Kuuba on pidevas muutumises ja seepärast tuleks seda külastada nüüd ja praegu, kui riik on veel selline nagu ta veel hetkel on. Head avastamist!

.


.

KAS KUUBA ON JUBA SINU REISILISTIS? OLED SEDA VINGET RIIKI JUBA KÜLASTANUD? JAGA OMA KOGEMUST!

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.