naised rolleriga sõitmas

Elu Antigua väikelinnas – rolleritega Hobbitile külla + VIDEO.


Anu ja Liis jõudsid just minu juurde, hostelisse. Istuvad basseini ääres. On teised kannatlikud. Ootavad kuni oma seeliku rollerisõiduks sobivama riideeseme vastu vahetan. Kas seelik ei ole piisavalt passlik, on minu küsimus?

.

Suundume retseptsiooni, imeilusa Alejandra juurde, rollereid rentima. 

.

rolleritega sõitma

.

Siinkohal olgu teile teadmiseks, Liis ja Anu ei ole kunagi rolleriga sõitnud. See ei tõota head ja kõlab pisut hirmutavalt. Mina vaid korra. Ka see ei kõla sugugi paremalt. Autumn, umbestäpselt 3+ korda. Tema võib juba üsna kogenenuks lugeda.

.

Kas saab veel paremat ja teadjamat meeskonda kokku panna?

.

lillad lilled

mariliis paekivi

.

Autumn on juba ammu valmis ja sõitu alustanud. Anugi tema järel. Mina ei saa midagi aru, et kuidas see roller tööle läheb ja Liis on hädas tagurdamisega. Tagatipuks ukerdame vastassuunas.

.

Autojuhtidel oleme juba ammu südamed täis ajanud. Tuututavad ja proovivad meist omakorda vastassuunas mööda saada. Mina ei suuda ennast talitseda. Naeran nagu kajakas ja proovin mitte püksi pissida. 

.

naised rolleril

kadri järve

.

Märkimist vajab see, et antigualased ei ilutse Guinessi rekordite raamatu esilehel, kui kõige turvalisemad liiklejad maailmas.

.

Sõidame mööda tänavat, otse. Naerame ja kilkame rõõmust. Nii maru tore on. Kui aeg on sooritada vasakpööre, peab Liis oluliseks võtta see kõige suurema kaarega, põrutades otsejoones äärekivisse ja paljugi ei jää majauksest puudu. Mina, kes ma seda kõike pealt näen, vangutan lihtsalt pead ja loodan, et meie kuldne nelik vigastusteta kääbikutemaale jõuab. 

.

mägedes

reisimine

.

Edasi kulgeb sõit üles mäge. Aina üles ja üles. Kõrvad tahavadki lukku minna. Ilus vaade siin ja ilus vaade seal. Kohati läheb asi nii järsuks, et mul tuleb lausa hirm peale, et kas meie rollerid mitte sama targalt alla ei vaju.

.

Viimaks võtame viimase järsu tõusu. Tuleme kenasti toime. Enne kui parklasse sisse sõidame, suudab Anu meid kõiki oma imelise sõiduoskusega üllatada.

.

Anu teeb vasakpööret. Terve tee äär on lapsi täis, kes tõmbusid nii tee äärde kui vähegi võimalik. Sellest hoolimata suudab Anu peaaegu ühe lapse alla ajada. Viimane hüppas hirmuga rolleri eest põllule.

.

Oh, kes meile küll need rollerid andis, mõtlen valjult. Tahaks kahe käega peast kinni hoida, aga keegi peab seda masinat roolima. 

.

tüdrukud mäe otsas

pesu kuivab nööril

.

Turnime omajagu üles mäge, enne kui Hobbiti küla paistma hakkab.

.

Üks pere unistas. Unistas kohe kõvasti. Kaua kaua aega tagasi. Aastaid hiljem, liidab see sama unistus kaks pere. Enam ei unistata. Nüüd tegutsetakse. Koos luuakse midagi imelist. Maagilisele mäele pannakse püsti Hobbitenango.

.

guatemala reis

maaliline loodus

.

.

HOBBITENANGO

.

Hobbitenango avab uksed- restorani, baari, hotellina. Asub see kõrgel. Tervelt 2400 meetri kõrgusel mäe tipus. Moodustades oru, väikese koloniaallinna Antigua ümber. Kõrgelt avaneb vaade viiele vulkaanile, mis on üheaegselt inspireeriv, kui ka lummav. 

.

sildid

väike maja

puuriit

.

Stewart (mõtlesin talle nime, kuna unustasin seda talt küsida) räägib, et kogu projekt peaks valmima seitsme aasta jooksul. Kogu kompleks sisaldab 12 Hobbit’i onnikest, maja- ürituste korraldamiseks ja tarekeste küla metsa keskele. Viimane saab olema wookiee stiilis küla, Star Wars filmi ainetel.

.

Stewart muudkui räägib ja räägib. Meie kuulame. Hoolikalt ja õhinal. “Oleme pikaajalise projektiga. Eesmärk on elada säästvalt, kasutades alternatiivseid töövõtteid. Kasvatame orgaanilisi puu- ja köögivilju. Kogume vihmavett. Hobbitenango saab kõik oma elektrienergia päikesepaneelidest. Üritame nii vähe kui võimalik keskkonnamõjust sõltuda. Elu Hobbitenangos on maagiline.” 

.

naised ja koer

toolid ja lauad

.

Vaatame ringi. Ilus on. Meile siin meeldib. Isegi väga. Stewarti naine, panin talle nimeks Isabel ütleb, et asume looduskaitsealal. “Siin on mitut seltsi erinevaid linde, ürgset loodust ja kaitse all olevaid puuliike. Meie pakutav toit on orgaaniline, tervislik ja maitsev.!” 

.

Isabel lõpetas rääkimise ja saadab meid pilvemetsa ja vaateplatvormi kaema.

.

Meie oleme nagu Käsnakalled. Imeme kogu ümbritseva ilu justkui väevõimul enesesse.

.

naine ja kits

kadri järve

.

Üritame rollerite istmealuseid lahti muukida, et munakoored pähe tõmmata. Anu luusib eemal oleva auto ümber tiire teha. “Üritad väikese mootoriga rollerit suurema vastu vahetada?” küsin. Mingil põhjusel oli Anu oma kiivri võõra autosse pannud.

.

Sõit allamäge kulgeb kõhedusega, mitte öelda, et süda väriseb nagu tallesaba. Mu masinal pole inimlikke pidureidki. Sellest hoolimata on nägu nalja täis ja teeme linnakividel auringidki.

.

Oleme keset liikluskeerist. Anu põrutab otse seisva auto suunas. Endal pea laiali otsas ja nägu suurt nalja täis. Mina tahaks jälle kahe käega peast haarata. Palvetan, et kodutänav juba paistma hakkaks. 

.

naised koos

vaateplatvorm.

.


ROHKEM INFOT

.

Mis: Hobbitenango

Kus: Kõigest 25 minutit Antiguast [kaart]

Kuidas ma siia sain: Meie laenutasime Tropicana hostelist rollerid (€24/3h)

Hea Teada: Kiiduväärt koht tsivilisatsioonist väljalülitumiseks ja loodusega ühinemiseks. Mõnus koht nautimaks maitsvat toitu, värskendavaid kokteile ja imetlemaks looduskaunist vaadet.


.

.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.