alpakafarm pärnus

Armastus esimesest silmapilgust – imepehmed alpakad


Alpakad on ühed khuulimad loomad, kas ainult mina arvan nii või leidub veel mõni, kes esimesel võimalusel endale ühe või kaks tagaaeda muretseks? Te vaid vaadake neid! Kuidas saaks keegi neisse mitte ära armuda?

Nii pehmed, nii armsad, nii väljapeetud… oehhh, alpakad on lihtsalt ühed marud olendid. Tundub, et pean oma alpaka farmi avama, kes on minuga?

alpafarm eestis

Teadsin, et olen septembri lõpus korra kodumaal käimas ja kusagilt jõudis minuni info, et Pärnumaal asub Alpakafarm ja seal on tore võimalus alpakaid paitada. Ütlesin sõber Raulile, et 22. september olgu vabaks võetutud, sest meil on kusagile minek. Miss salapära nagu olen, ei öelnud ma talle midagi, mitte et ta oleks aru saanud millest ma räägin, kui alpakaid mainin. Alpakad on siiski suht tutikad ja võrdlemisi vähetuntud meil siin Eestimaal, eksole.

alpakad eestis

alpaka farmid eestis

On pühapäeva hommik. Päike paistab kõrgelt ja oh kui heledalt, peaaegu päikeseprilli kandmise päev. Tõmban roosade tuttidega koaala mütsi pähe ja istun sõber Rauli uude uhkesse punasesse tõlda. Mustamäe kortermajade vahelt korjame veel ka Mery peale, kellest saab meie tagaistme DJ.

Uute ja vanade, popimate ja mitte nii popimate rütmide saatel Pärnumaale kimame.

alpaka farm pärnus

alpakad ja laamad eestis

Kännu tallu jõudes tervitab meid lahke pererahvas ja perekoer Mia, kes laseb kuuldavale seltsimehelikud haugatused. Mõne aja pärast jõuavad kohale ka papa Einar ja emme Mari ning kogu alpaka trall võib viimaks alata.

reisiblogid eestis

Alpaka pärineb harilikult Lõuna-Ameerikast ja oma välimuselt meenutab väikest laamat. Elavad nad karjades ja elutsevad kõrgmägedes 3000-5000m kõrgusel. Kuigi Eesti on lame kui pannkook ja 3000m mägesid minu eluajal siia vast ei kerki, siis sellest hoolimata, 2012. aastal leidis esimene ports alpakaid tee meie koduõuele. 

mery rosenberg

Peale selle, et alpaka karv on hüpoallergeenne on see ka nii maru pehme, et tahaksid oma näo alatiseks sinna sisse peita.

Ahhh ja rääkides nende soengutest, need on nii pööraselt naljakad, et ajaksid isegi tikker-tigeda vanamuti, kes liinibussis mõnele koolijutsile näppu vibutab, kui viimane sutsu ülemeelikumas tujus on, naerma. Ütleme nii, et iga pahurpea vajab enda ellu natuke alpakaid.

imepehmed alpakad eestis

Saame teada, et alpakad pole agressiivsed ja hammustama nad ei kipu, seega ei ole põhjust neid karta. Karvapallid ei armasta järske liigutusi, kui neid pea pealt katsutakse, jooksmist või lärmi. Jätsid meelde, jah!? Alpakad on siiski jõehobude järel mu lemmik-lemmik loomad, nii et ole heaga viisakas.

alpakad järvamaal

Võtame kausist peotäie sektoriteks lõigatud porgandeid ja ajame käed laiali. Ei lähe kaua, kui alles meist nii palju eemal olnud alpakad tasa ja targu lähemale hiilivad. Loomult tagasihoidlikud ja leebed, kuid samas äärmiselt uudishimulikud ja ilmselt ka väga maiad porgandite peale, oleme varsti alpakatest ümbritsetud.

Porgandid kaovad näppude vahelt kärts-põmm nagu püssist lastud.

Alpakad on sotsiaalsed, selles ei ole kahtlustki. Vaadates meie naeruseid suid ja rõõmusäraseid nägusi, võib öelda, et alpakad kohe kiirgavad head energiat ja rõõmustavad külastajaid oma lahkete silmade ja justkui naeratavate nägudega.

Minu perele alpakad meeldivad ja minu pere ütleb “mine ütle alpakatele tere”. 

alpaka kasvatamine


LISAINFO!

Asukoht: Kännu talu, Niidu küla, Pärnumaa [kaart]

Pilet: täiskasvanu €5 / laps 3€

Hea teada: kuna tegemist on siiski farmiga, ei tee paha kui näiteks kummikud autosse pistad. Sinised haiglasussid teevad ka töö ära. Igal juhul, ära mine valgete Converse ketsidega nagu sõbranna Mery, juhul kui sa ei taha kõige maailma mudaga koju minna. 

Lisainfo: Alpakafarm OÜ

*** Teadmiseks, kõik hinnad võivad ajas muutuda!

.

.


Oled kunagi alpakatega tutvust teinud? Kuidas tundus, pehme? Ja palun ütle, et armastad alpakaid sama palju kui mina!? Pliiiiis.

.

alpaka farm pärnumaal

Palju tänu Alpakafarm OÜ’le meid võõrustamast – nagu ikka, hoian arvamuse isiklikult ausa ja hea

.

4 thoughts on “Armastus esimesest silmapilgust – imepehmed alpakad”

    1. On eks. Ma arvan, et vaatasin pea iga päev, nädal aega jutti alapaka pilte, peale seda kui olin neid paitamas käinud. 😀 On vast ühed nunnukad tegeleased.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.