naine päikest võtmas

25 pilti, mis panevad sind tahtma külastada Perasti väikeküla Montenegros


Peale ilusa vaatega hommikusööki, Kotor’i kindluse otsas, tuli tahtmine midagi teha ja/või kusagile minna. Olin lugenud, et Perast pidavat cool koht olema.

.

Suvaline tšikk tänavalt laob kõik kellaajad ette, et mis kell buss peaks tulema. Minule ei jää midagi meelde, aga tänan viisakalt. Aga first things first– lähen hoopis poodi ja ostan Milka, väga šokolaadise, jäätise ja alles siis lähen bussi ootama.

.

roosad lilled

mereäärne linnake

.

Buss on viisakas, enamvähem meieaegnegi, aga see piletisüsteem on küll retro. Mäletate neid väikseid, nelinurkseid pileteid, millel vaevu trükisinist näha ja mille väljastas metallist, värviliste nuppudega, aparaat, kui bussijuht kangi tõmbas? Vot, just need samad! Selline see piletimajandus siin Montenegros on.

.

Sõit mööda ilusat rannikut ja vaatega fjordile ei kesta kaua, sest Perast pole kaugel. Võib-olla 20km Kotorist, kui sedagi. 

.

reisipildid montenegrost

jalgratas

.

.

Perast, 

armas küla Kotor’i lahes. Peale selle on küla ümbruskonna peamisi vaatamisväärsusi.

.

Te vaid vaadake neid pilte! Paneb mõtte kohe Montenegro reisi suunas tööle, eks?

.

Perast on täis Veneetsialikku arhitektuuri- 16 barokk stiilis paleed, 17 katoliiklikku kirikut ja mitmeid olulisi õigeusu struktuure. Kuidas see kõik siia külla ära mahub ja veel enam, kui linnas ainult üks peatänav!?

.

kotor montenegro

montenegro ja perast

eestlased euroopas

.

Mööda ainsat peatänavat jalutades, möödun mitte ainult restoranidest ja kohvikutest, vaid ka nii mõnestki turismigrupist, kaasaarvatud karjast eestlastest. Turistid käivad siin asja pärast- sõidavad lahe keskel asuvaid kaksiksaari uudistama.

.

tehissaared
vasakul St. George ja paremal Our Lady of the rocks 

.

Paadisõitu pakub mulle nii mõnigi.

.

Üks paadimees armub suisa ära.

.

paat vahemeres

paat ja majad

.

Võtan mina väiksel paadikail päikest, kui vahetpidamata käib minu juures mees, kes ammu enne seda, kui siia kaile jõudsin, mulle paadisõitu pakkus. Nüüd käib ta minuga rääkimas.

.

Ühe lause kaupa ta minu ja oma paadi vahet sõelub. Alustas ta vestlust tasuta sõidu pakkumisega saarele. Räääisk, aga mina olin juba €5 kulutanud ja saarel ära käinud. “Sa oled nii ilus!” oli viimane lause, mis ma sellelt härralt kuulsin, enne kui koduteed alustasin.

.

naine teeb selfit

montenegro linnake

reisipildid montenegrost

.

Jagan paati, mis meid ühele kahest saarele viib, eestlastega. 

.

paadisõit

lilled ja paat

.

St. George on looduslikult moodustunud ja sellel asub väike, 12. sajandil, ehitatud kirik.

.

saar kotori lahes

.

Our Lady of the rocks on kunstlik saar ja seda saadab omapärane legend. 

.

kirik montenegros

kirik montenegros

kirik ja mehed

.

22. juulil, 1452. aastal, naasevad kaks meremeest oma raskelt retkelt Perastisse. Nad leiavad lahe madal osa kaljult Madonna lapsega ikooni. Mehed, pidades oma leidu imeks ja jumaliku käe esindajaks, viivad ikooni endaga koju. Andmaks au oma leiule, lubavad meremehed püstitada korraliku pühamaja. Meremehed asetavad kivi, kivi järel ümber selle koha, kust nad pühapildi leidsid ja aeglaselt, kuid kindlalt sünnib saar, millele varsti ehitati ka väike kabel.

.

Selline lugu, siis selle saarega…

.

väike tüdruk

naine roosas kleidis

.

Katsuge öelda, et Perast ei ole üks maru nunnukas linnake! Minule see koht meeldib, kohe väga väga meeldib!

.

Ega siin väga midagi teha pole, aga niisama, mööda väikseid tänavaid, on ka tore jalutada. Kui mul peika oleks, siis ma tooksin ta siia, mõnesse veekaldal olevasse restosse õhtust sööma- päikseloojang ja romäääns ja kõik jutud.

.

Aga jah,  kui olete Montenegros käimas, siis tasub sellele linnale pilk peale heita!

.

pildid linnatänavalt

montenegro

.

.


LISAINFO!

.

Kuidas siia saada: sinise liini bussiga, Kotorist. Üks bussipeatus asub näiteks linna ainukesest kaubanduskeskusest vaid paari sammu kaugusel.

Bussiajad: Kotorist igal veerandtunnil ja Perastist igal pooltunnil (PS! ajad võivad ajas muutuda)

Palju maksab: €1

Paadisõit saarele: paate, mis saarele viib ei ole raske leida, sest terve sadam on neid täsi. Edasi-tagasi pilet maksab €5.

.

.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.