jõuluõhtusöök

Workaway elu Mehhiko poolsaarel – Lehma pea õhtusöögiks ehk jõul Mehhiko moodi

Äkki hakkavad kõik minu nime karjuma, et mind piñatast komme välja peksma panna. Ütlen neile, et olen õige pisut purjakil. Ei ole just kõige targem otsus napsine Kadri sedasorti mänge mängima panna. Kuid keegi ei võta mind kuulda. Miks küll?

.

*      *      * 

.

Töömesilastele mõeldud jõuluõhtusöök hakkab kell viis. Mulle tähendab see vaba päeva. Halleluuja.
Sätime end Marie’ga peegli ees. Ega siin maailmamere kaldal ei juhtu seda tihti, et peaks või tahaks end marudasti sättida. Kuid vahel ikka võib, nii et võtame viimast.

.

mehhiko jõuljõululaulude laulmine

.

Jõuame restorani. Õlu on juba kannudesse valatud. Tagasi me endid ei hoia ja valame topsid pilgeni täis. Enne kui õhtusöögiga algust teeme, peame maha kentsaka BINGO mängu. Teeme neli mängu. Iga mängu võitjal tuleb pits tekiilat kõrist alla kummutada. Seltskonnamängud Mehhiko moodi. Peale kolme mängu istub meie tiim ikka nulli peale. Ei ühtegi pitsi tekiilat. Lõpetame selle BINGO nalja ja lähme täidame topsid uue humalveega.

.

jõuluõhtusöökõhtusöök perega

.

Kõht on nii maru tühi. Õlugi on juba ammu oma töö teinud ja pea sumisema pannud. Viimaks katab end laud. Jõulu supeeks on kaks valikut- kala ja/või lehma pea ja keel. Mida võtta, mida jätta, selles on küsimus. Olen juba pea kaks kuud puhta rohusööja olnud, nii et minu valik on kerge. Kala mina võtan ja lehma mina jätan.

.

lehma pea söögiks

.

Kõik on oma lehmade ja kaladega ühele poole saanud. Nüüd on aeg kinke jagada. Iga üks pidi 100 peeso ($5.3) väärtuses kingituse ostma. Kinkide jagamiseks on välja mõeldud üsna omapärane mäng. Kõik kingid on pandud ühe laua peale. Hakkame järjest minema ja endale pakikesi valima. Kui valik tehtud, tuleb see koheselt lahti teha ja kõigile nähtavaks teha. Järgmisel inimesel on võimalus varastada eelneva inimese kink või minna ja valida endale midagi laua pealt. Maru põnev.

.

jõulukingituste avamine mis said jõuludeks

.

Viimaks jõuab kätte minu kord. Enne mind käis Ruben. Sai teine endale tekiila pudeli. Kindel see, et lähen ja varastan selle temalt. Järgmisena läheb Grahm (Inglismaa, üks vabatahtlikest). Kõik himustavad tekiila pudelit, nii et paraku tuleb mul sellest loobuda ja pean endale uue kingi valima. Saan lehma ja kaks soolatopsi. 

.


Lahkusin jõuluõhtusöögilt pisut varem kui teised. Lahkusin karbi kommide, lehma ja kahe soolatopsiga. Järgmisel hommikul kui koju jõudsin, oli mu voodi  mingit nodi, küpsiseid ja komme täis. Keegi oli mu lehma tuuri pannud. Ega mul kahju polnud. Lehma ma endale reisikaaslaseks ei soovi, nii et mul ei ole kahju sellest loobuda. 


.

Grahm on vahepeal tekiilalt korgi pealt keeranud. Kade poiss tema ei ole ning jagab seda lahkelt teistega. Nii rändab pudel mööda restorani, laualt lauale, suult suule.

.

Kell on juba omajagu õhtusse liikunud. Minul tuleb lahkuda. Florian lubas mulle järgi tulla, et koos Yana sünnipäevale sõita. Pea on rohkem napsine kui enne ja sammgi on pehmemaks läinud. Nii ma väravatest välja liigun ja end kivile maha toetan.

.

soolatops

.

Istun kohe tükk aega. Telefoni jätsin meelega kosmoselaeva. Seega ei ole mul aimugi, et kui kaua ma siin kivil nagu väike konn istunud olen. Tundumus on, et kaua. Tõusen kivilt ja lähen kosmoselaeva telefoni järele, et asja uurida. Florianil tuleb kõrval baari uksed sulgeda, nii et tal läheb omajagu veel aega.

.

Sammun treppidest üles, restorani. Käib üks kõva kisa ja möll. Keegi peksab pulgaga piñatat. Äkki hakkavad kõik minu nime karjuma, et nüüd on minu kord oma panus anda ja kõik maiustused piñatast välja saada. Ütlen neile, et olen õige pisut purjakil. Ei ole just kõige targem otsus napsine Kadri sedasorti mänge mängima panna. Kuid keegi ei võta mind kuulda. Miks küll. Ja juba seotakse mul silmad kinni ja antakse omatehtud kurikas kätevahele.

.

jõuluaeg

.

Komme küll ei lenda, aga pean tõdema, et mul tuleb see pinata peksmine päris kenasti välja. Sinnamaani, kuni puupulk mu käte vahelt ära libiseb ja tont teab mis ilmakaares rahva sekka lendab. Mina olen oma panuse teinud ja annan teatepulga järgmisele üle.

.

mehhiko jõulukultuur

.


Järgmisel hommikul tegin kindlaks, et keegi ei saanud minu ja pinata vahelises sõjas viga.


.

Aeg on sinnamaale jõudnud, kus mul tuleb taas lahkuda. Valan aga oma punase topsi humalaviha täis ja rändan uuele peole. 

.

.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.