kadri järve reisiblogi

Puhkus Venemaa piiril, Peipsi järve kaldal


Istun Tallinna bussijaamas. Viimati kui sai siin bussi oodatud, jäin maha, hoolimata, et istusin väljuva bussi vastas, pidades seda valesse suunda sõitvaks. Mis siis ikka, tuli osta uus pilet ja järgmist bussi oodata. 

.

Karate MM‘i järelpeost on vaim veel väsinud. Suikun unne, kohe kui buss linnaserval hoo sisse saab.
Avan silmad vahetult enne Mäo terminalis tehtavat peatust. Oleksin mõned minutid hiljem unest virgunud, sõidaksin praegu teadmata suunas, ilmselt Eesti teise otsa.

.

suvi eestis

.

Potid, pannid, grillid ja lapski autosse pakitud, alustame sõitu Ida suunas. Jõuvankri rool on Kauksi poole keeratud, et mõned päevad Peipsi järve kaldal mõnutseda.

.

Meeleolukas sõit Volvo tagapingil ja kellegi pidev väikene näpp ninas või kaenlaaugus, lõppeb Kauksi Puhkekülas, kämpingute vahel. Meid tervitab karu. Suure tilliga. Till on tal sama püsti, kui maja najal seisev reha. Vaatame seda mõnda aega ja ei oskagi nagu midagi öelda. Kunst või midagi? 

.

On pühapäev, tundub, et suvi ja puhkused ajavad Kauksi kämpingud pungile. Õhk on grill liha lõhna täis. Sääski ei ole vaid mõni üksik kärbsepoiss tüütab. Linnulaulgi on veel eemalt kosta. Tasa on kuulda, kuidas veinidelt võetakse korgid pealt. Meiegi ei hoia tagasi ja laseme Proseccolt punni pauguga õhku ja naudime Ida-Eesti sumedat suveõhtut. 

.

Päike on väikese, kemmergut meenutava, kämpingu meeldivalt soojaks kütnud. Ust avades tungib ninna öise vihmasaju värskus ja ümbritsevate männipuude aroom.

.

eesti suvi 

.

Teel randa ei suuda me Torsost mööda vaadata. Panime talle juba eila nime ära. Torso six päkk on sama kõva, kui naabri Aino uue maja vundament. Silmale kindlasti ilus vaadata.

.

Eesti keelt puhub Torso aktsendiga, ju siis vene mees. Peale selle on ta trikimees nii samuti. Kord käib jalad taeva poole, käte peal, järgmine hetk leiab teda rannaliival saltosid visklemas ja liiva igasse ilmakaarde pillumas. Huvitav mees on see Torso. 

.

Siin Peipsi ääres on tore. Mõnus pealekauba. Päikegi hellitab lahedalt. Aga tunne on teistsugune. Täitsa nagu väljamaal oleks. Aga ega see piiritagune kaugel polegi. Kui paadiga üle järve panna, ei võtaks Putini maale saabumine kaua, ja ka miilits ei laseks ennast oodata. 

.

.


ROHKEM INFOT

.

Mis: Kauksi Puhkeküla

Palju maksab: öö €13 inimene E-N / €15 L-P

Toit: kuigi kohapeal on toitlustus olemas, on palju õdusam siiski kaasa võtta oma toidumoon- grill, millel valmistada õhtusöök ja priimus, millel keeta hommiku puder.

Minu kogemus: koht on aus ja hea. Kämpingud on lihtsad, kuid uni oli hea. WC töökorras ja ka dušš igati kõlblik. Rand on mõnusalt liivane ja vaid mõne jalutussammu kaugusel. Mõnus koht kus nii pere, kui ka sõpradega ladnalt aega veeta. 

Hea teada: Ümbruskonnas asub hulganisti matkaradu, nii et tegevust peaks jätkuma kohe mitmeks päevaks.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.