reisiblogija

Kaotatud bikiinid, draama meestega ehk Kadri õpib surfama


Dante kirjutas, et tal on vaja üht täiesti valget ja puhast lehte, mida oma tulevaste lohesurfi instruktorite peal kasutada. Kes sobiks selleks paremini kui mina, kes teab lohesurfist täpselt sama palju kui pythagorase teoreemistki. Nii et kohe heaga lubasin ennast tervelt kaks päeva kasutada. 

.


.

Esimene päev

.

Pean kell 12 Los Barriles’s olema. Ammu ei ole juba pidanud kellaaja peale kusagile minema. Veider. Alustan hääletamise saagat õige varakult, sest hiljaks jäämine on pededele. Täna näen vist eriti hea välja, sest jõuan pea tunni ajaga kohale ja kolm jääb isegi varuks.

.

Tulevased instruktorid on hõivatud eksami kirjutamisega. Nagu päris kool. Ainult selle vahega, et tunnid leiavad aset rannaliival.

.

Teen juttu Jeffro’ga. Ameeriklane. Instruktor, kes koolitab uusi lohesurfi instruktoreid. 

.

Lõpuks saavad kõik eksamiga ühele poole ja kätte jõuab aega, kui minul tuleb mängu astuda. Saan endale kaks instruktorit, mõlemad ameeriklased. Räägivad mulle A’st ja O’st. Teevad kõik puust ja punasest ette. Kuulan hoolikalt. Teen näo, et saan kõigest aru. Lennutame nii üht kui teist lohet. Nii suuremaid, kui väiksemaid. On tore, nalja saab palju, õpin tublisti, bla bla bla bla……

.

õpime surfama.

.

Päev on õhtusse saanud. Rahvas liigub hotelli- bassein, mullivann, Corona. Lihtne elu. Jeffro küsib, et kas tahaksin nendega ühte lüüa. Dante ütleb, et läheksin, sest tal nagunii töö asju teha. Ütleb vaid, et talle pärast teada annaksin, et kus ma olen, et ta saaks mulle järgi tulla. Jeffro ütleb, et võib mu ise ära visata. Minul on kama kaks, et kes mulle järgi tuleb, kes mu ära viskab või kuhu ma öösel oma kondid hunnikusse panen. Ainuke mõte on, et “lets get this party started” (tõmbame selle peo käima)

.

Tunnid mööduvad. Üks õlu. Teine õlu. Nii mõnigi veel. Näpud on ammu ligunemisest krobeliseks muutunud. Viimaks jõuame üksmeelele, et kõigil on vöövahed maru tühjad ja on aeg ühine pühasöömaaeg maha pidada.

.

sõbrannad koos.

.

Õhtusöök maitse hea. Iga pidu saab ükskord otsa, nii et on aeg pillid kokku panna. Oleme Jeffro’ga poolel teel Dante koju. Põhimõtteliselt, karu seal samuses. Küsib mult, et kas tean kuhu minema peame. Hakkan naerma. Tean küll, peame otse minema, on minu vastus. Olen ainult korra Dante juures käinud ja seda ka öösel, pimedas. Siin on öö nagu must paber, mitte midagi ei näe. Nagu arvata oli, siis polnud mul õrnaaimugi, et kuhu me minema peame.

.

Minu naerma puhkemise peale ütleb Jeffro, et ATV’l on küte otsekorral ja niisama ringi tiirutamine võib lõppeda sellega, et meil tuleb öö siin samas veeta. Ütleb, et tal hotellis vaba voodi, nii et täna öösel tuleb sul minu juures magada. Mina ei vaidle vastu.

.


.

Teine päev

.

Jõuame randa. Mis te arvate kas Dante oli maailma rõõmus kui ta mind nägi? Vastus on suur ja rasvane EI. Vuhiseb teine oma lohega minust kui tuulispask mööda. Ei tere ega midagi. Tervist draama. 

.

Uurin asja. “Sa vedasid mind alt. Ma teadsin, et nii läheb. Tegin sulle õhtusöögi ja puha.”. Eeeeee, kas ma olen endateadmata suhtesse astunud?

.

Mis siin ikka. Võta heaks või pane pahaks.

.

Lähen oma instruktori poiste juurde tagasi. Seame end valmis ja läheme vette. Suur päev. Uuuuuh, laine on üle keskmise. Olen põlvedeni vees ja tunnen kuidas lainemurd mind endasse tõmbab. Heidan kõhuli ja lasen lohel ennast ja minust kinnihoidvat instruktorit mööda vett libistada.

.

rannas surfamas

.

Kuradi kurat. Tunnen kuidas ujukad vaikselt, kuid märgatava kiirusega alla vajuvad. Püüan kahe käega lohet juhtida. Ilmselgelt puudub mul kolmas, et püksid oma kohale tagasi asetada. Hakkan südamest naerma ja ütlen instruktorile, et midagi pole teha, sa lihtsalt vaata mu palajast valget tagumikku. Lisaks palun, et kui püksid peaksid täitsa ära tulema, et ta oleks nii hea ja haaraks neist kinni, et mul ei tuleks veest välja tulles oma taguotsa tervele Los Barriles’le demonstreerida.

.

Siiski möödub kõik suuremate viperusteta ja saame vaid korraliku kõhutäie naerda.

.

Päev on olnud pikk. Täis nalja ja naeru. Õnnestumisi ja ebaõnnestumisi. Tunnen, et olen leidnud endale uue hobi. Olen sissevõetud. Ütlen kõigile, et jätke see nägu meelde, sest minust saab üks bad ass lohesurfar. 

.

sõpradega väljas söömas

.

Kõik õpilased sooritasid eksamid edukalt ja on nüüd IKO (rahvusvaheline lohesurfi organisatsiooninstruktorid. See tähendab vaid üht, õhtusöök ja tantsupidu. 

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.