lapsed laulavad

Hispaanias lapsehoidja – Algklasside lastega pillerkaari pidamas


Nii et päkad välguvad, jookseb Gerard autosse. Minul ei jää muud üle, kui kaotajate pingile istuda. Vanasõnagi ütleb if you snooze, you lose. 

.

Täna oli lastel viimane päev koolis. Nüüd on aeg korralik pidu maha pidada ja suvi avasüli vastu võtta. 

.

Kell on kohe kohe 20.00. Kiirustame koolimajja, laste etendatud teatrit vaatama. Ees ootab meid pungil koolitare. Pea kõik toolid on okupeeritud. Mireia (pereema) küsib kas ma tahan istuda. Enne, kui ma midagi üldse vastata jõuan, ütleb tema, et tal ei ole plaanis istuda. Ütleb, et tema on üks neist, mitte eeskujulikest vanematest, kellele meeldib kõige tagumises reas seista ja jutustada.

.

koolilõpetamine

.

Teater kestab terve tunni ja natuke pealegi. Mina ei saa mitte midagi aru. Naeran kui kõik naeravad ja plaksutan kui kõik plaksutavad. Samas, oleksin väga üllatunud, kui katalaani keeles vähemalt ühte sõnagi teaks.

.

Kuna tegemist on põhikooliga, siis kuuendal klassil on puhta püha lõpetamine. Lapsed tõmbavad endale USA filmidest tuntud mustad keebid selga ja võtavad õpetajatelt vastu punase nööriga torumütsi ja diplomi. Lapsemugulad on liigutatud. Valavad pisaraid, embavad teineteist ja väike, pilusilmne poiss puhkeb ilmarahva silme all itkema. Ma ei tee nälja. Poiss suisa upub omaenda pisaraisse.

.

Kuidas mina kuuendat klassi lõpetasin, proovin pingsalt meenutada.

.

lapsed lõpetavad kooli

.

Ametlik osa läbi, on aeg peoks. Kõik see mees jalutab koolihoovi. Söögid-joogid välja toodud, DJ’gi plaadikeerutajaga platsis. Vahi vahi, ikka korralik pralle on püsti pandud, ei suuda ma imestada.

.

Osad lapsed tantsivad, osad mängivad jalgpalli, osad lasevad nurga taga rakette. Mina istun emadega kooli ees, söön jätsi ja pläkutan niisama. Viimast juhul, kui inglise- ja või hispaania keele voor tuleb. 

.

Tulevärk otsas, loodame Mireiga, et nüüd saab peole joone alla tõmmata ja koju minna. Kell näitab juba 22.30. Aga kus sa sellega, pidu ei ole kaugeltki mitte läbi. Gerard tormab meist nagu õhukeeris mööda. Tolmu takka lendamas. Kui küsime, et kuhu minek, saame vastuseks, et tema läheb diskole. Kui disko, siis disko.

.

lapsed peol

.

Lähme koolihoovi tagasi. Terve kaadervärk hüpleb DJ poolt mägitava reggaeaton rütmide järgi. Nii lapsed, kui nende vanemad ja ega õpetajadki alla jää. Ka meie ei ole lihtsast puust tehtud, saame Mireia ja Luis’iga (pereisa) hoo sisse ja lööme tantsu nagu ei oleks homset päeva. Kepsutame nagu noored hobused kesapõllul. 

.

Pidu saab läbi peale keskööd. Kuuendate klasside lapsevanemad tulevad koolimajast, matkakotid seljas, välja. Lapsed ei saa midagi aru, kui vanemad neile kotte selga topivad.

.

Vanemad otsustasid oma võsukesi põhikoolilõpu puhul üllatada ja saadavad nad ööseks metsa telkima. Kas see pole mitte vahva? See hispaania rahvas on üks matkaja rahvas ma ütlen.

.

Oli see vast üks korralik koolilõpp, algklassidele, olen endiselt meeldivalt imestunud. 

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *